Respawn.pl

Sylwetki polskich graczy CS:GO: Paweł “dycha” Dycha

Autor: Marcin Kapusta

Dla czytelników naszego portalu przygotowaliśmy nową serię pod nazwą “Sylwetki polskich graczy CS:GO”. W pierwszym artykule przybliżymy esportową karierę Pawła “Dychy” Dychy, która rozwinęła się w zawrotnym tempie!

Inauguracyjną serię artykułów “Sylwetki polskich graczy CS:GO” otwiera Paweł “Dycha” Dycha, który jest obecnie najwyżej notowanym Polakiem w światowych rankingach. Swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2018 roku i przez zaledwie cztery lata zdążył ugruntować swoją pozycję jako jeden z najbardziej utytułowanych zawodników znad Wisły. 

Początek kariery, raczkowanie na nadwiślańskim podwórku

Dycha rozpoczął profesjonalną karierę w maju 2018 roku, gdy zasilił esportowe struktury klubu piłkarskiego Piast Gliwice. Utożsamiając się z “Piastunkami”, zagrał m.in. w zamkniętych kwalifikacjach do letniej odsłony ESL Mistrzostw Polski, gdzie wraz z drużyną zajął ostatecznie 9/12. miejsce. 

Po dosyć krótkiej przygodzie w gliwickim klubie, przyszedł czas na epizod w Invizy Esport, gdzie miał okazję występować m.in. u boku Aleksandra “hadesa” Miśkiewicza oraz Kamila “KEi-a” Pietkuna. Piątka utalentowanych i perspektywicznych zawodników naznaczyła swoją obecność na rodzimej scenie, biorąc udział w zmaganiach spod szyldu Polskiej Ligi Esportowej. W etapie grupowym czwartego sezonu Grupy Mistrzowskiej zdołali zająć miejsce premiowane awansem na lanowe finały, a w samej klasyfikacji generalnej wyprzedzili m.in. Codewise Unicorns, Izako Boars oraz PRIDE Gaming. 

W październiku 2018 roku Piotr “izak” Skowyrski powołał skład na turniej ASUS ROG Join The Republic Challenge, który rozgrywany był w szwedzkiej stolicy Sztokholmie . Jednym z kandydatem był właśnie Dycha, ale ostatecznie nie otrzymał angażu, ponieważ oskarżany był o cheatowanie. Piąty fotel zajął więc ostatecznie Paweł “saju” Pawelczak. 

Kinguin – błyskawiczny kierunek rozwoju

Trzeba przyznać, że kariera Dychy rozwinęła się w błyskawicznym tempie i z wysokiego C wbił się do krajowej czołówki. Pod koniec stycznia 2019 roku otrzymał angaż w renomowanej organizacji Kinguin, gdzie wszedł w buty doświadczonego reatza. “Paweł będzie występował z nami w okresie próbnym, zastępując reatza. Od kilku dni jesteśmy razem na bootcampie w siedzibie EPC. Muszę powiedzieć, że dotychczasowa współpraca z Dychą układa nam się bardzo fajnie. Mimo, że Paweł nie grał wcześniej w większych organizacjach, nie można mu zarzucić dużych braków drużynowych. Jest to gracz z ogromnym potencjałem, który wspólnie z ekipą postaramy się wynieść na jeszcze wyższy poziom.” – powiedział ówczesny trener Kinguin, Mariusz “Loord” Cybulski.

Z młodym adeptem ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa zdołała powrócić do czołowej 30. światowego rankingu HLTV, a także zwyciężyła LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów, pokonując po drodze AGO Esports, PACT oraz x-kom Team. Sam Dycha podczas tego turnieju wypracował rating na poziomie 1.17, przodując pod tym względem od reszty stawki. 

Przystanek w ARCY

30 kwietnia 2019 roku organizacja devils.one (Kinguin pod zmienioną nazwą) zakończyła współpracę ze składem, ponieważ nie porozumiała się z zawodnikami w kwestii kontraktowych i przyszłości dywizji CS:GO. “Powodem tej decyzji jest odmienna wizja zawodników i organizacji dotycząca sposobu funkcjonowania sekcji CS:GO. Rozwiązaliśmy kontrakty za porozumieniem stron i pierwszego maja zawodnicy zostają wolnymi agentami i nie będą obciążeni kwotą wykupu.” – zakomunikował wówczas zarząd devils.one.

Kilka dni po rozstaniu Wiktor “TaZ” Wojtas ponownie powołał do życia legendarną markę Aristocracy i znaleźli się w niej dotychczasowi reprezentanci devils.one. Ponadto projekt wsparła esportowa spółka Codewise Gaming, należąca do multimilionera Roberta Gryna.“To w zasadzie zalążek polskiego CS’a, który pamiętają nasi założyciele – Robert i Alex Gryn. Przejmując Aristocracy wraz z nazwą chcemy przywrócić jednocześnie polskiego Counter-Strike’a do czasów jego świetności.” – napisano w momencie dołączenia Aristocracy do spółki Codewise. 

W nowych barwach podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego dotarli do półfinałów DreamHack Open Summer 2019, zajęli drugie miejsce piątego sezonu Grupy Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej oraz zdobyli prym nad Wisłą, triumfując w krajowym czempionacie od ESL. Był to zresztą pierwszy tytuł Mistrza Polski na koncie Dychy. Sukcesy te spowodowały, że Aristocracy w szczytowym momencie wspięło się na 24. lokatę w słynnym zestawieniu HLTV.

30 listopada 2019 roku spółka Codewise Gaming zakończyła finansowanie Aristocracy, przez co zespół symbolicznie zmienił się w ARCY. Zaledwie tydzień później Dycha opuścił formację. “Mój czas z chłopakami z ARCY dobiegł końca, świetnie się razem bawiliśmy i dziękuje wszystkim za wsparcie. Chcę i potrzebuję bardziej rozwinąć się jako gracz. Będę czekał na oferty, a przy okazji poprawie swoje umiejętności aimowe, transmitując poczynania z FPL-a.” – przyznał sam zainteresowany za pośrednictwem Twittera.

OSOBNY ARTYKUŁ

Wypłynięcie na międzynarodowe wody

Na początku 2020 roku Dycha opuścił krajowe podwórko i wypłynął na międzynarodowe wody, przywdziewając trykot Sprout. Polak wraz z Tomasem “oskarem” Šťastným zastąpili Nilsa “k1to” Gruhne oraz Floriana “syrsoNa” Rische, którzy zostali wykupieni przez BIG.

Z wielką radością przedstawiamy Dychę – naszego nowego wyjątkowo utalentowanego zawodnika, który skompletował nasz skład. Paweł udowodnił, że jest niezwykle obiecujący, więc nie możemy się już doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie nam przyszłość.” – w samych superlatywach poinformowała niemiecka organizacja za pośrednictwem mediów społecznościowych.

OSOBNY ARTYKUŁ

Debiutanckie występy Sprout nie były usłane różami, bowiem formacja znad Renu szybko odpadła z zamkniętych kwalifikacji do IEM Katowice 2020, a także zajęła odległe 7/8. miejsce na DreamHack Open Leipzig 2020. Niemniej później wyniki ustabilizowały się, a wychowankowie Niclasa “enkaya J” Krumhorna wywalczyli wicemistrzostwo drugiego sezonu United Masters League, zwyciężyli fazę grupową 33. sezonu ESEA Premier Europe oraz dotarli do półfinałów pierwszej odsłony Home Sweet Home. 

29 kwietnia 2020 polska kolonia w Sprout powiększyła się za sprawą przybyciu Michała “snatchiego” Rudzkiego, który przejął rolę nominalnego snajpera od oskara. Z byłym reprezentantem Virtus.pro na pokładzie, wyniki Sprout znacząco się polepszyły. Polsko-niemiecki kolektyw uplasował się bowiem na 3/4. pozycji podczas Home Sweet Home 4, zwyciężył wiosenną edycję ESL Mistrzostw Niemiec 2020 i 34. sezon ESEA Premier Europe oraz wywalczył wicemistrzostwo ESL European Championship Spring 2020. 

Ekipa Dychy swoje wyżyny odnotowała między sierpniem, a wrześniem 2020 roku. W tym okresie zwyciężyła turniej charytatywny PlayForBelarus, zakwalifikowała się do DreamHack Open Fall, zdobyła srebro podczas europejskich finałów 33. sezonu ESEA Premier oraz sensacyjnie dotarła do ćwierćfinałów prestiżowego ESL One Cologne 2020 Europe, pokonując po drodze faworyzowane BIG i OG Esports. Wtedy też stanowiła 16. siłę na światowej scenie CS:GO. 

Statystyki Dychy podczas pobytu w Sprout

  • W trakcie epizodu w Sprout Dycha wypracował rating na poziomie 1.13.
    • 6. sezon LOOT.BET – rating 1.31, KD Ratio 1.36
    • ESL Mistrzostwa Niemiec Wiosna 2020 – rating 1.26, KD Ratio 1.31
    • Eden Arena Malta Vibes 10 – rating 1.24,  KD Ratio 1.26
    • ESL One Cologne Europe 2020 – rating 1.16, KD Ratio 1.12
    • DreamHack Open Fall 2020 – rating 1.11, KD Ratio 1.12
    • PlayForBelarus – rating 1.35, KD Ratio 1.40
    • ESL Mistrzostwa Niemiec Jesień 2020 – rating 1.17, KD Ratio 1.23

Epizod Dychy i snatchiego w barwach Sprout zakończył się w grudniu 2020 roku, gdy berlińska organizacja zdecydowała się przesunąć Polaków na ławkę rezerwową i zbudować w pełni niemiecki zespół. “Wspólna gra u boku tej ekipy to było niesamowite doświadczenie, każdego dnia było widać, że robimy progres, a końcowo wylądowaliśmy w gronie 20. najlepszych ekip na świecie, co było dla mnie bardzo miłym osiągnięciem. Teraz jest idealny czas, by znaleźć dla siebie nowy dom, nabrać świeżej perspektywy na grę i ruszyć dalej. Ze Sprout rozstaliśmy się za porozumieniem stron, organizacja wystawiła mnie i snatchiego na listę transferową. Mój plan jest niezmienny – dalej chcę rywalizować na najwyższym poziomie. Przez ostatni rok zebrałem ogrom doświadczenia, które na pewno wykorzystam w nowym zespole i pozwoli nam to wejść na jeszcze wyższy poziom, niż kiedykolwiek w mojej karierze.” – oznajmił Paweł. 

“Ostatni taniec” Dychy w barwach Sprout był spektakularny. Drużyna, którą wspomógł także rosyjski snajper Abdul “degster” Gasanov, zdominowała jesienną odsłonę ESL Mistrzostw Niemiec. W fazie grupowej osiągnęła spektakularny bilans 19-1, a w wielkim finale nadreńskiego czempionatu pokonała BIG, czyli ówczesną czwartą siłę świata.

Dycha deklasuje graczy BIG w ostatnim meczu pod banderą Sprout, filmik wykonany przez HLTV

Kierunek Finlandia i droga marzeń

Po przygodzie w Sprout, Dycha postanowił zostać na międzynarodowej ścieżce. 21 stycznia 2021 roku zasilił szeregi uznanej marki ENCE, która w swoim dorobku posiada m.in. wicemistrzostwo katowickiego Majora. Fińska organizacja przechodziła wówczas ogromną restrukturyzację i po raz pierwszy w swojej historii podjęła decyzję o opuszczeniu krajowej sceny na rzecz zbudowania zagranicznego kolektywu. Oprócz Dychy, posadę w nim otrzymali Joonas “doto” Forss, weteran Aleksi “allu” Jalli, utalentowany Lotan “Spinx” Giladi oraz doświadczony Marco “Snappi” Pfeiffer, który przejął pałeczkę głównodowodzącego. Na stanowisko trenera powołany został Eetu “sAw” Saha. 

ENCE po raz pierwszy w swojej historii zdecydowało się na międzynarodowy roster w CS:GO. Była to wspólna decyzja organizacji i głównego szkoleniowca. Kiedy ocenialiśmy nasze opcje na rok 2021, szybko stało się jasne, że jest to krok, który musimy wykonać, aby pomóc stworzyć nową kulturę i powrócić do rywalizacji na najwyższych szczeblach rozgrywkowych.” – oświadczył ówczesny zarząd ENCE. “Dycha to 23-letnia wschodząca gwiazda z Polski, która wnosi do drużyny ogrom umiejętności. To właśnie dla tych umiejętności zdecydowaliśmy się go zakontraktować. Teraz po naszej stronie leży stworzenie mu dogodnych warunków.” – opisał swojego polskiego podopiecznego Eetu “sAw” Saha.

5/8. miejsce na Snowe Sweet Snow #1, porażka we wczesnych etapach otwartych kwalifikacji do DH Masters Spring 2021 i IEM Summer 2021 – trzeba przyznać, że początki nowego zespołu nie były usłane różami, co obrazuje przytoczony bilans wyników. Niemniej pojawiały się promienie nadziei. Międzynarodowa piątka swój drzemiący potencjał pokazała m.in. w 13. sezonie ESL Pro League, w którym zajęła co prawda 9/12. miejsce, jednak po drodze zdołała pokonać m.in. wyżej notowane mousesports, G2 Esports czy Team Vitality.

Dycha clutchuje przeciwko graczom Virtus.pro w fazie pucharowej ESL Pro League, filmik wykonany przez HLTV

Kolejny Polak w trykocie ENCE, początek właściwej historii zespołu

Właściwa historia międzynarodowego składu ENCE zaczęła się tak naprawdę w maju 2021 roku. Wówczas Aleksi “allu” Jalli odciął się od profesjonalnej rywalizacji z powodu wypalenia, a w buty fińskiego weterana wszedł Aleksander “hades” Miśkiewicz. Polak miał być tylko tymczasowym rozwiązaniem, jednak jego fenomenalna postawa znacząco przyczyniła się do triumfu ENCE w 9. sezonie LOOT.BET.  Włodarze więc bez zastanowienia zaproponowali snajperowi znad Wisły długoterminowy kontrakt. 

Hades jest na pewno bardzo utalentowaną osobą, jedną z najlepszych i najbardziej perspektywicznych w Polsce. Od początku swojej kariery mocno się rozwinął, ale myślę, że ma jeszcze wiele do pokazania.” – stwierdził Dycha o swoim rodaku. 

Hades okazał się idealnym wzmocnieniem, bowiem ENCE zaczęło wspinać się w rankingowych szczeblach i notować coraz lepsze wyniki. Reprezentanci fińskiej marki zwyciężyli Peelajat Series Showoff Fall 2021 oraz europejskie play-offy FunSpark ULTI 2021, dotarli do półfinałów turnieju charytatywnego Gamers Without Borders oraz zajęli drugie miejsce podczas Malta Vibes Knockout Series #1. We wrześniu 2021 zameldowali się na serwerze w ramach 14. sezonu CS-owej Ligi Mistrzów. W etapie grupowym pozostawili w pokonanym polu m.in. Astralis i Team Spirit, a wywalczony bilans 3-2 zapewnił im udział w play-offach prestiżowego wydarzenia. Na poziomie RO12 wyeliminowali forZe, lecz w ćwierćfinale zostali wyrzuceni za burtę przez Natus Vincere. 

Po dobrej dyspozycji podczas ESL Pro League, podopieczni sAwa utrzymali swoją passę, a także zaczęli coraz częściej figurować na tzw. “wielkiej scenie”, czyli w topowych turniejach z czołowymi formacjami świata. W listopadzie zwieńczyli awans do IEM Fall 2021, który posiadał status RMR i był przystankiem kwalifikacyjnym do Majora. W trakcie tych zmagań sensacyjnie dotarli aż do wielkiego finału, gdzie ulegli Ninjas in Pyjamas. Tym samym przywłaszczyli na swoje konto ponad 2300 punktów rankingowych, co dało im przepustkę do sztokholmskiego Majora. “Uważam, że drugie miejsce + wywalczony slot na Majorze to kawał mocnej roboty, jak na to, że ludzie obstawiali nas do odpadnięcia w grupie. Warto wspomnieć, że ten turniej zaczynaliśmy bez jakichkolwiek punktów RMR.” – z radością przyznał Dycha po awansie na swojego pierwszego Majora. 

Debiut Dychy na Majorze

Dycha i hades rozpalili serca kibiców do czerwoności i dali nam powód do dumy. W końcu bowiem na najważniejszym evencie CS:GO mogliśmy zobaczyć zawodników z Biało-Czerwoną flagą. Warto przypomnieć, że po raz ostatni Polacy wystąpili na Majorze w 2018 roku. Ten fakt szczególnie podkreśla znaczenie awansu ENCE dla CS-owej społeczności znad Wisły. 

Ekipa prowadzona przez Snappiego w Fazie Pretendentów osiągnęła bilans 3-1, łatwo awansując do Etapu Legend. W nim natomiast sytuacja zmieniła się o 180 stopni, ponieważ uległa wszystkim rywalom, zajmując ostatecznie 15/16. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Statystyki Dychy 

Debiutancki występ Dychy na Majorze był naprawdę imponujący. Polak w Fazie Pretendentów zanotował współczynnik KD na poziomie 1.26, zaś jego rating wyniósł 1.25. W tej drugiej kategorii uplasował się w TOP4. Lepsi okazali się jedynie Russel “Twistzz” Van Dulken z FaZe Clanu, Aleksei “El1an” Gusev z Teamu Entropiq oraz Fredrik “roeJ” Jørgensen z Copenhagen Flames.

Kompletne przeciwieństwo przyniósł Etap Legend. Wszak w nim Dycha był na serwerze cieniem samego siebie. Jego rating wyniósł zaledwie 0.73, a KD-Ratio 0.58. Tutaj niestety zajął niechlubną przedostatnią lokatę w rankingu graczy pod względem indywidualnym. Należy jednak wspomnieć, że na ostatnie pięć miejsc aż cztery przypadły reprezentantom ENCE.

Sukcesowa posucha i przetasowania kadrowe

ENCE zaniżyło loty po sztokholmskim Majorze. 5/6. pozycja podczas DreamHack Open November 2021, 13/16. na IEM Winter 2021 – oto bilans wychowanków sAwa w okresie listopad-grudzień. Ostatecznie sukcesowa posucha poskutkowała przetasowaniami kadrowymi.

Na początku stycznia 2022 roku na ławkę rezerwową wylądował Jonnas “doto” Forss. Wakat po Finie wypełnił najlepszy czarnogórski gracz CS:GO, Pavle “Maden” Bosković, którego organizacja wykupiła z chińskiego giganta FunPlus Phoenix. “Maden wnosi dużo siły ognia i agresji, co może pomóc podnieść poziom naszej gry w nadchodzącym sezonie.” – stwierdził wówczas trener.

Bardzo dziękuje za kolejny rok wiary we mnie i moje umiejętności, wiem że pewnie wolelibyście widzieć mnie na polskim podwórku, ale spokojnie jeszcze doczekamy się tych czasów. Jest to drugi rok, gdy zostają zawodnikiem roku, mała rzecz ale cieszy. Dziękuje Wam, bo wiem, że mimo iż nie gram w polskiej drużynie, to dostaję od kibiców mnóstwo wsparcia. Rok 2021 to pewnego rodzaje pójście jak zwykle w niewiadome – budowanie drużyny od podstaw, nowa kultura, ale kolejny raz udowodniłem słuszność swojej decyzji. Końcówka roku to walka z czasem i kolejne kamienie milowe:

  • kwalifikacje na Majora z bardzo małymi szansami, gdyż mieliśmy 0 punktów RMR
  • Faza Legend
  • Rozwinięcie się jako gracz i człowiek

Sam rok 2022 to odcięcie się od osób, które sprawiały, że schodziłem tylko na dno. Cel pozostaje taki sam – drużyna ponad jednostki. ENCE TO MARKA.

 Przyznał Dycha po zwyciężeniu plebiscytu EPICWARDZ na najlepszego polskiego zawodnika CS:GO 2021 roku.

W marcu 2022 Dycha, Snappi oraz Spinx przedłużyli obowiązujące kontrakty ze skandyanwską organizacją o kolejny dwa lata. “Nasz polski mocarz pokazuje świetne występy zarówno w turniejach online, jak i LAN-owych. Nawet zyskując fińską ksywę Paavo, szybko podbił serca naszych fanów swoją sympatyczną osobowością. Z prezydentem na pewno nie zabraknie nam siły ognia.” – skomentował zarząd ENCE.

Ostatni rok był dla mnie czymś wyjątkowym, w końcu zakwalifikowaliśmy się na Majora. Jeśli z tymi chłopakami mogę osiągać takie rzeczy, to powinienem spróbować powalczyć o jeszcze więcej. I chcę po prostu pozostać lojalny, bo nie powinienem sprawiać krzywd komuś, kto sprawia, że wszystko układa się dla mnie idealnie.”

Oświadczył Dycha po przedłużeniu umowy ze swoim pracodawcą

Sen stał się rzeczywistością

 Maden okazał się idealnym wyborem dla długoterminowej wizji składu. Obywatel Czarnogóry był bowiem bardziej utalentowany indywidualnie od doto oraz posiadał bardziej agresywny styl gry, który przełożył się na uzyskanie szybszej dynamiki w czasie profesjonalnych spotkań. W rezultacie ENCE zaczęło progresować, choć z początku nie zapowiadało się na tak gwałtowny skok formy. W kwietniu międzynarodowa formacja zdobyła srebro podczas 15. sezonu ESL Pro League oraz wywalczyła awans na antwerpskiego Majora. Na początku maja dołożyli do swojej gabloty triumf w europejskim BLAST Premier Spring Showdown. 

Major w największym mieście Belgii był dla ENCE drogą marzeń. Zawodnicy bez większych problemów przebrnęli przez Fazę Pretendentów i Legend, awansując do play-offów. Te rozegrały się na deskach antwerpskiej Sportpaleis przy obecności CS-owych kibiców. W ćwierćfinale zespół Polaków wyeliminował Copenhagen Flames, lecz odpadli na poziomie półfinałów po przegraniu z obrońcami tytułu z Natus Vincere. Niemniej warto uświadomić, jak wielkie było to osiągnięcie dla Counter-Strike’a znad Wisły. Oprócz dychy i hadesa, w historii CS:GO zaledwie pięciu Polaków miało okazję zagrać w fazie pucharowej Majora. Mowa oczywiście o legendarnych członkach Virtus.pro (TaZ, NEO, pashaBiceps, Snax, byali). Ponadto Biało-Czerwony duet ENCE zyskał swoje własne autografy w grze. 

Kilka dni po Majorze ENCE dało nam kolejny powód do dumy, gdyż formacja zagrała pod polską flagą podczas Intel Extreme Masters Dallas 2022. Na czas tego wydarzenia w buty Lotana “Spinxa” Giladiego wszedł bowiem Janusz “Snax” Pogorzelski. Z legendą na pokładzie, podopieczni sAwa dotarli aż do wielkiego finału, w którym zostali rozbici przez Cloud9. Niemniej zostawili w pokonanym polu m.in. G2 Esports oraz świeżo upieczonych mistrzów antwerpskiego Majora z FaZe Clanu. Po tym sukcesie stali się drugą siłą na światowej scenie CS:GO.

Przyszłość ENCE pod znakiem zapytania

Majowo-czerwcowe osiągnięcia oraz wspięcie się ENCE praktycznie na rankingowy szczyt wprawił w osłupienie dużą część esportowej społeczności. Niestety, ale później nad ekipą Dychy nadeszły czarne chmury. Niezadowalające występy w BLAST Premier Spring Finals 2022, Roobet Cup i IEM Cologne 2022 przyczyniły się do wdrożenia zmian w zespole. Angaż w wyjściowej piątce stracili Aleksander “hades” Miśkiewicz oraz izraelski gwiazdor Lotan “Spinx” Giladi, który zdecydował się przywdziać trykot Teamu Vitality. Powstałe luki załatali Valdemar “valde” Bjorn Vangsa oraz najlepszy iberyjski snajper, Alvaro “SunPayus” Garcia. 

Chcę jeszcze raz podziękować Olkowi i Lotanowi za wszystkie wspaniałe chwile, które razem przeżyliśmy. Jesteśmy aktualnie w fazie przebudowy. Podczas szukania zastępstw bardzo ważne jest, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie do drużyny, zarówno na serwerze, jak i poza nim. Podczas letniej przerwy wakacyjnej poświęciliśmy czas na analizę naszych opcji. Jestem przekonany, że SunPayus i valde to odpowiednie dopasowanie dla naszego zespołu.” – oznajmił Eetu “sAw” Saha. “Nachodzi nowy rozdział w ENCE, który przyniesie wiele wyzwań. Sprowadziliśmy dwóch zawodników, którzy mają wielkie umiejętności indywidualne, ale mogą też pomóc w wielu aspektach zespołowych, takich jak komunikacja i przyjmowanie inicjatywy. Czeka nas dużo pracy.” – kontynuował.

Odświeżony skład ENCE zadebiutuje 14 września podczas zmagań grupowych 16. sezonu ESL Pro League. Podopieczni Eetu “sAwa” Sahy uplasowali się w koszyku C i w meczu inauguracyjnym podejmą francuskie HEET Audrica “JaCkza” Juga.

KARIERA DYCHY W PIGUŁCE

Reprezentowane drużyny

  • 🇪🇺 ENCE (21.01.2021 – teraz)
  • 🇩🇪 Sprout (07.01.2020 – 01.12.2020)
  • 🇵🇱 Aristocracy/ARCY (12.05.2019 – 06.12.2019)
  • 🇵🇱 Team Kinguin (później znane jako devils.one) (29.01.2019 – 30.04.2019)
  • 🇵🇱 Invizy Esport (2018)
  • 🇵🇱 Piast Gliwice Esport (2018)

Sprzęt gamingowy

  • Myszka: Logitech G PRO Wireless
  • Klawiatura: Logitech G413
  • Słuchawki: Logitech G PRO X
  • Monitor: ZOWIE XL2540 240Hz

Odznaczenia indywidualne

  • Został uznany najlepszym polskim graczem CS:GO 2021 roku według plebiscytu EPICWARDZ.
  • Otrzymał wyróżnienie EVP za IEM Dallas 2022.
  • Został uznany najlepszym polskim graczem CS:GO 2021 roku według rankingu Cybersport.
  • Został uznany 2. najlepszym polskim graczem CS:GO 2020 roku według rankingu Cybersport.
  • Został uznany najlepszym polskim graczem CS:GO 2020 roku według plebiscytu EPICWARDZ.

Osiągnięcia

ence🇪🇺 ENCE

  • 2. miejsce – IEM Dallas 2022
  • 3/4. miejsce – PGL Major Antwerp 2022
  • 1. miejsce – BLAST Premier Spring Europe Showdown 2022
  • 4. miejsce – PGL Major Antwerp 2022 Europe RMR B
  • 2. miejsce – 15. sezon ESL Pro League
  • 1. miejsce – Fantasyexpo EU Champions Spring 2022
  • 2. miejsce – Pinnacle Winter Series 2
  • 2. miejsce – IEM Fall 2021 Europe
  • 2. miejsce – Malta Vibes Knockout Series 1
  • 1. miejsce – Pelaajat Series Showoff Fall 2021
  • 3/4. miejsce – Gamers Without Borders 2021
  • 1. miejsce – FunSpark ULTI 2021 EU Playoffs 1
  • 2. miejsce – 3. sezon European Development Championship
  • 1. miejsce – Pelaajat Series Showoff Spring 2021

sprt

🇩🇪 Sprout

  • 1. miejsce – ESL Mistrzostwa Niemiec Jesień 2020
  • 3. miejsce – 2. sezon Merkur Masters
  • 2. miejsce – 35. sezon ESEA Premier Europe
  • 3/4. miejsce – Nine to Five 5
  • 1. miejsce – PlayForBelarus
  • 3/4. miejsce – Eden Arena Malta Vibes 10
  • 2. miejsce – Europejskie finały 22. sezonu ESEA Premier
  • 3. miejsce – Hellcase Cup 8
  • 1. miejsce – 34. sezon ESEA Premier Europe
  • 2. miejsce – ESL European Championship Spring 2020
  • 1. miejsce – ESL Mistrzostwa Niemiec Wiosna 2020
  • 3. miejsce – 1. sezon Merkur Masters
  • 3/4. miejsce – Home Sweet Home 4
  • 3/4. miejsce – Home Sweet Home 1
  • 1. miejsce – 33. sezon ESEA Premier Europe
  • 2. miejsce – 2. sezon United Masters League

Aristocracy🇵🇱 Aristocracy

  • 3/4. miejsce – ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2019
  • 3. miejsce – 4. sezon LOOT.BET
  • 3/4. miejsce – Games Clash Masters 2019
  • 2. miejsce – 5. sezon Grupy Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej
  • 3/4. miejsce – DreamHack Open Summer 2019
  • 1. miejsce – ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2019

Devils.one 1 🇵🇱 devils.one/Kinguin

  • 1. miejsce – LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów 2019

Śledź Dychę w mediach społecznościowych

Śledź autora artykułu w mediach społecznościowych