Respawn.pl

Szczegóły Europejskiej Dywizji Starladder i-League

Autor: Sergiusz Lelakowski

Starladder właśnie ujawniło szczegóły dotyczące ich Europejskiej Dywizji SL i-League StarSeries Season 2. Aż trzy polskie zespoły zagrają w pierwszym etapie fazy grupowej.

Faza grupowa dla Europy startuje już 25 lipca. Na jej końcu poznamy trzy drużyny, które pojadą na finały do Nankinu, w Chinach. Te odbędą się w dniach 7-11 września.

Pierwszy etap obejmie szesnaście drużyn. Z tego utworzone zostaną cztery grupy, a zespoły powalczą ze sobą każdy z każdym w formacie BO3. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup wylądują w półfinałach i tam dołączą do nich cztery zaproszone zespoły. Póki co wiadomo tylko o EnVyUs i Flipsid3, dwie kolejne formacje nie zostały jeszcze zapowiedziane. Finaliści automatycznie kwalifikują się na finały w Chinach, a przegrane zespoły z półfinałów powalczą ze sobą o jeszcze jedną szansę na podróż do Azji.

W fazie grupowej drugiego sezonu Starladder i-League znajdują się trzy polskie formacje. Mowa tu Team AGG, Sferis PRIDE i Kinguin. Te dwie ostatnie znajdują się razem w jednej grupie. Mało tego – zagrają przeciwko sobie jako pierwsi tuż po starcie kolejnego sezonu ligi.

Wspomniane grupy pierwszego etapu Europejskiej Dywizji Starladder i-League wyglądają następująco:

Group A Group B Group C Group D
GODSENT ENCE X Gambit
Kinguin Epsilon dignitas HellRaisers
PENTA ALTERNATE aTTaX AGG Spirit
PRIDE MK NokSuKao fruits