Respawn.pl

SZPERO nowym trenerem organizacji Davida de Gei!

Autor: Marcin Kapusta

Po czterech dniach od zakończenia kariery profesjonalnego gracza, Grzegorz “SZPERO” Dziamałek przechodzi na trenerkę. Weteran będzie odpowiadał za wyniki Rebels Gaming!

18 stycznia SZPERO oficjalnie poinformował o zakończeniu kariery profesjonalnego gracza Counter-Strike’a, zamykając tym samym piętnastoletni okres rywalizacji na serwerze. Niemniej w oświadczeniu dodał, że nie ma zamiaru znikać ze sceny esportowej, ponieważ nie wyobraża sobie życia bez niej. “Kończę moją przygodę profesjonalnego zawodnika. Pamiętajcie, każdy ma w życiu swoje 5 minut, moje jako gracza już minęło. Oczywiście – nie oznacza to, że odchodzę z esportu. Chciałbym tutaj pozostać jak najdłużej, bo nie wyobrażam sobie życia bez tego środowiska. Na koniec największe podziękowania dla wszystkich moich kibiców, którzy nieważne co się działo przez te wszystkie lata, zawsze byli ze mną. Po prostu dziękuje!” – zakomunikował wówczas za pośrednictwem mediów społecznościowych.

SZPERO poprowadzi swoich rodaków z Rebels Gaming

Nadwiślański weteran otwiera kolejny rozdział w swoich esportowych poczynaniach. Dziś oficjalnie objął stanowisko głównego trenera dywizji Counter-Strike’a w Rebels Gaming, czyli organizacji Davida de Gei, która niespełna dwa tygodnie temu zakontraktowała skład PALOMY.

Oficjalnie dołączam do Rebels Gaming jako Head Coach. Od zawsze budowanie zespołów sprawiało mi sporo frajdy, więc kiedy pojawiła się propozycja spróbowania swoich sił jako trener, postanowiłem podjąć się tego wyzwania. Dziękuje bardzo za zaufanie i szansę reprezentowania tak świetnej organizacji. Jestem z chłopakami od kilku dni na bootcampie, gdzie przygotowujemy się pod najbliższe turnieje. Nowa rola bardzo mi się podoba i jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o naszą przyszłość.

– oświadczył SZPERO

Aktualny skład Rebels Gaming wygląda następująco:

  • Poland Patryk “olimp” Woźniak
  • Poland Rafał “sNx” Snopek
  • Poland Alan “Flayy” Krupa
  • Poland Kamil “kisserek” Banak
  • Poland Mariusz “casey” Jarząb
  • Poland Grzegorz “SZPERO” Dziamałek (trener)

SZPERO zadebiutuje w roli szkoleniowca już dziś o godzinie 18:30. Wówczas jego nowi podopieczni podejmą ALTERNATE aTTaX w ramach meczu inauguracyjnego europejskich kwalifikacji do 19. sezonu ESL Pro League. Stawka jest ogromna, ponieważ najlepsza drużyna tych rozgrywek zdobędzie slota w CS-owej Lidze Mistrzów. Z kolei pod koniec stycznia zameldują się na linii startu play-inów Intel Extreme Masters Katowice 2024.