Respawn.pl

Szufli nie koniec! nexa rozstaje się z OG

Autor: Krzysztof Sarna
nexa

Kadrowe transfery na scenie Counter-Strike’a trwają w najlepsze. Nie widać końca niesamowicie wielkiej szufli, do której z dnia na dzień dołączają coraz to kolejne zespoły i zawodnicy. Tym razem okazało się, że Nemanja “nexa” Isaković rozstał się z OG Esports.

nexa nie jest już graczem OG Esports

Skład OG przed kolejnymi wydarzeniami na pewno będzie zdecydowanie inny w porównaniu do tego, który do tej pory jeszcze znaliśmy. Włodarze duńskiej organizacji na ławkę rezerwowych przesunęły Diona “FASHR-a” Derksena. Drużyna skurczyła się do trzech graczy, wszak w wyjściowym zestawieniu zabraknie Isakovicia. 

CZYTAJ TAKŻE: W Liquid przebudowa trwa. Z organizacji odszedł trener

26-latek do OG Esports dołączył dokładnie 23 stycznia ubiegłego roku. Przez ponad rok występował w głównym składzie, ale później nastał okres czterech i pół miesiąca na ławce rezerwowych. Prowadzący grę wrócił jednak do głównego składu pod koniec czerwca bieżącego roku i dokładnie do 21 listopada był częścią OG. W tym okresie nie osiągnął jednak zbyt wiele. Mówimy wyłącznie o 1-3. miejscu BLAST Premier Fall Groups 2022 oraz półfinale BLAST Premier World Final 2022.

Plotki, ploteczki, plotunie

Na samym odejściu z zespołu kwestia nexy się nie kończy. Według plotek zawodnik z Serbii ma powrócić do G2 Esports i wypełnić lukę po przejściu Justina “jks-a” Savage’a na ławkę rezerwowych. Bezsprzecznie bycie “Samurajem” sam Isaković wspomina świetnie, chociaż brakowało swego rodzaju kropki nad “i”. 26-latek dotarł do finału IEM Katowice 2020, IEM Cologne 2021 oraz PGL Majora w Sztokholmie rozgrywanego również w 2021 roku. Czy do takiego ruchu dojdzie? Czas pokaże.

Aktualny skład OG Esports prezentuje się następująco:

  • Nils “⁠k1to⁠” Gruhne
  • Maciej “⁠F1KU⁠” Miklas
  • Iulian “⁠regali⁠” Harjău

Na ten moment OG Esports dysponuje trójką zawodników. Z kuluarów wynika, że formacja testuje nowych, potencjalnych graczy. Przesadnie dużo czasu nie ma. Chociaż zakontraktować nowe twarze można z pewnością o wiele później, tak na dni 1-3 grudnia organizacja z Danii potrzebować będzie pełnego składu, wszak weźmie udział w Skyesports Championship 5.0. Turniej zostanie rozegrany w Bombaju, w Indiach.