Respawn.pl

W Liquid przebudowa trwa. Z organizacji odszedł trener

Autor: Krzysztof Sarna
Team Liquid daps

Transferowa szufla na scenie Counter-Strike’a jeszcze nie dobiegła końca, choć w większości zespołów ostateczne ruchy zostały poczynione. O zmianach w Teamie Liquid jednak spekulowano nie od dziś i plotki te wchodzą w życie. Z organizacją pożegnał się trener. Mowa o Damianie “dapsie” Steelu. 

Przebudowa Teamu Liquid w trakcie

W szeregach organizacji ze Stanów Zjednoczonych trwa proces restrukturyzacji. Dokładnie w minioną sobotę, 18 listopada z drużyną pożegnał się Robert “Patsi” Isyanov, który finalnie częścią TL był przez prawie pięć miesięcy. Do pełnego okresu zabrakło mu zaledwie czterech dni. Wcześniej, bo w połowie października na ławkę rezerwowych przesunięty z kolei został Aleks “Rainwaker” Petrov. 

17 miesięcy i…?

Na tym się jednak nie kończy, ponieważ pewne już jest, że w przyszłej wizji drużyny Liquid pod uwagę nie będzie brany dotychczasowy trener, daps. Kanadyjczyk barwy tej formacji reprezentował przez dokładnie rok i pięć miesięcy. Czy może uznać ten czas za udany? Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli brać pod uwagę, że wziął udział w najwyższej rangi wydarzeniach Counter-Strike’a to jak najbardziej. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę, jaką marką jest TL, jakie ambicje panują w tym obozie, a także jakich rezultatów oczekuje się od tej organizacji. 

CZYTAJ TAKŻE: Astralis wyżej w rankingu HLTV, praktycznie same spadki na polskiej scenie

Tymczasem 30-latek przez siedemnaście miesięcy nie wstawił do klubowej gabloty żadnego trofeum. Udało mu się jedynie zdobyć 1-3. miejsce BLAST Premier Fall Groups 2023. Co prawda dotarcie do finału szesnastego sezonu ESL Pro League oraz BLAST Premier World Final nie mogą w żaden sposób umniejszać jego dokonaniom za kadencji w Liquid, tak brakuje kropki nad “i”. Za sterów dapsa Liquid zameldowało się jeszcze w półfinałach BLAST Premier Fall Finals 2022 oraz IEM Katowice 2023. Niewątpliwie sukcesem można też nazwać ćwierćfinał BLAST.tv Majora w Paryżu. 

Potencjalnie świetnie zapowiadające się transfery

Przyszłość amerykańskiej organizacji maluje się w jasnych i klarownych barwach. Według raportu redakcji Dust2.us nowym szkoleniowcem ma zostać Wilton “zews” Prado. W kontekście zawodników również jest niemniej interesująco. Włodarze podmiotu zza oceanu zapatrują się na Felipe “skullza” Medeirosa, który na ten moment pozostaje bez drużyny. Z ławki rezerwowych Heroic przywołany miałby zostać Casper “cadiaN” Møller. Prawdziwym hitem transferowym mają z kolei być przenosi Russela “Twistzza” Van Dulkena z FaZe Clanu. Na pokładzie mają pozostać jedynie Keith “NAF” Markovic i Mareks “⁠YEKINDAR⁠” Gaļinskis

Aktualny skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Keith “⁠NAF⁠” Markovic
  • Josh “⁠oSee⁠” Ohm
  • Mareks “⁠YEKINDAR⁠” Gaļinskis

Do końca 2023 roku TL nie ma zaplanowanych występów w żadnych turniejach. Być może organizacja ze Stanów Zjednoczonych weźmie udział w zawodach niższej rangi, niemniej jednak na ten moment nic nie wiadomo. Pewne natomiast jest, że drużyna ma wystąpić w przyszłym roku w 19 oraz 20. sezonie ESL Pro League.