Respawn.pl

Team Secret szuka trenera!

Autor: Sergiusz Lelakowski

17 marca br. organizacja Team Secret, znana głównie dzięki swojemu zespołowi Doty 2, postanowiła utworzyć żeńską formację, mająca nawiązać rywalizację z innymi kobiecymi teamami w popularnego „kantera”. Na początek, nowo powstały  zespół „wchłonął” zawodniczki reprezentujące dotychczas drużynę WeRunThisPlace.

WeRunThisPlace to triumfatorki tegorocznego Intel Challange, które odbyło się na początku marca w Katowicach. Zawodniczki grające pod banderą WRTP uporały się w finale z Counter Logic Gaming Red, wygrywając 2:0 (16:10 mirrage, 16:8 cobblestone).

Projekt Team Secret od razu odniósł spory sukces. Formacja zdobyła bowiem złoty medal podczas turnieju Copenhagen Games, który odbywał się w dniach 25-26 marca, w stolicy Danii. W wielkim finale, multigamingowy mix, ponownie pokonał Counter Logic Gaming Red, wygrywając 2:0 (16:1 mirrage, 16:5 cobblestone).

Po niespełna miesiącu od utworzenia formacji, na twitterze jednej z zawodniczek, Zainab „zAAz” Turkie pojawiła się informacja, że zespół poszukuje trenera, na pół etatu. Jak się okazuje coraz więcej profesjonalnych „kanterowych” ekip posiada przynajmniej jednego trenera.

Obecnie trudno znaleźć topową formację, która pozwoliłaby sobie na nieposiadanie „szkoleniowca”. Warto dodać, ze podczas ostatniego wielkiego turnieju, jakim był MLG Columbus, niemiecka drużyna mousesports dysponowała aż dwoma trenerami – Niclasem „enkay J” Krumhornenm oraz Navidem „Kapio” Javadim. (link do informacji znajdziecie tutaj: mousesports z dwoma trenerami).

Jak pokazuje doświadczenie trener przydaje się nie tylko do analizowania kolejnych rywali i opracowywania taktyk. Ostatnimi czasy, wiele teamów korzystało ze swoich szkoleniowców…w roli regularnych graczy. Posługując się dwoma przykładami z brzegu. Podczas ostatniego Majora w barwach Ninjas in Pyjamas wystąpił Björn „THREAT” Pers, który zastąpił Jacoba „pyth’a” Mourujärvi’ego, nie mogącego pojawić się w Stanach Zjednoczonych z powodu problemów z wizą. Z kolei, już jutro (12 kwietnia) w szwedzkim Malmö rozpocznie DreamHack Masters, a w barwach Natus Vincere wystąpi Sergey „starix” Ischuk, z konieczności zastępujący kontuzjowanego Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa.

Aktualny skład Team Secret:

[flag se]Julia „juliano” Kiran[/flag][flag ru]Ksenia „vilga” Kluenkova[/flag][flag se]Zainab „zAAz” Turkie[/flag][flag hu]Nikolett „nylon” Keszeli[/flag][flag dk]Michaela „mimimicheater” Lintrup[/flag]

Foto: weplay.tv