Respawn.pl

Team X oraz Epsilon w finale Pro Gamer League 2016 Summer

Autor: Sergiusz Lelakowski

Dwie europejskie drużyny dostały się do wielkiego finału PGL 2016 Summer po półfinałowych starciach z chińskimi formacjami – TyLoo oraz VG.CyberZen. Finałowe spotkanie pomiędzy Epsilon oraz Team X odbędzie się w niedzielę.

Mecz Duńczyków z TyLoo nie pozostawia nam żadnych pytań. Świetna gra byłych zawodników SK Gaming wzmocnionych przez Marco “Snappi” Pfeiffera i Valdemara “valde” Bjørn Vangså pokazała wszystkie słabości chińskich graczy. Mecz zakończył się po dwóch mapach – de_mirage (16:10) oraz de_train (16:9). Zawodnikiem meczu został Marco “Snappi” Pfeiffer, który zdobył 48 zabójstw. Najlepszym zawodnikiem przeciwników był Ke “Mo” Liu – dokonał 44 egzekucji.

Trochę więcej problemu mieli zawodnicy Epsilon eSports, którzy zamknęli spotkanie dopiero na trzeciej mapie – de_cache (16:4), de_overpass (7:16) i de_nuke (16:8). Meczu nie można nazwać wyrównanym, bo w zależności od mapy dominowała drużyna z Europy lub Chin. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był reprezentant Epsilon eSports – William “draken” Sundin. W przeciwnej drużynie najwięcej starań dokładał BingYuan “tb” Li, lecz to nie wystarczyło, aby awansować do finału.

Mecz pomiędzy Epsilon a Team X będzie rozgrywany w formacie best-of-five, czyli do trzech wygranych map. Początek spotkania planowany jest na godzinę 6:20 w niedzielę. Trzy godziny później powinien rozpocząć się mecz pocieszenia, w którym staną przeciw sobie chińskie drużyny – TyLoo i VG.CyberZen.