Respawn.pl

TO SIĘ DZIEJE! BETA COUNTER-STRIKE 2 MA POJAWIĆ SIĘ W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH!

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2

Takiego raportu nie spodziewał się nikt! Richard Lewis, znany dziennikarz esportowy poinformował, że najprawdopodobniej beta Counter-Strike 2 pojawi się w najbliższych tygodniach. 

Ostatnie dni to prawdziwe szaleństwo, jeżeli chodzi o informacje, jakie dobiegają do społeczności esportowej na temat Counter-Strike 2 lub nowego silnika do CS:GO. Do tej pory nie wiemy, co tak naprawdę zostanie zmienione, jednak najnowszy raport od znanego dziennikarza rzuca na światło dzienne nowe informacje.

Beta Counter-Strike 2 w najbliższych tygodniach? 

Najpierw Source 2 w sterownikach NVIDIA, a teraz informacje prosto od znanego esportowego dziennikarza. Richard Lewis w niedzielny poranek postanowił rzucić prawdziwą bombę do fanów CS:GO, których już niedługo mogą czekać poważne zmiany. Według dziennikarza beta Counter-Strike 2 ma pojawić się już w marcu lub w okolicach pierwszego kwietnia.

Richard Lewis w swoim artykule poinformował, że osoby znające rozwój gry, ale które chciały zachować anonimowość poinformowały, że nowa wersja Counter-Strike jest już w drodze. Prace nad nową wersją CS’a mają trwać już od jakiegoś czasu, a “prawie na pewno” gra pod nazwą Counter-Strike 2 w wersji beta ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu, lub w okolicach pierwszego kwietnia.  Według raportu, stworzenie nowej wersji Counter-Strike dla zespołu Valve jest priorytetem, a problemy jakiego dotykają CS:GO były w dużej mierze nierozwiązywalne z powodu prac nad nową wersją gry.

Source 2, TICK 128 czy lepszy matchmaking w nowej wersji gry

Brak zmian w CS:GO faktycznie można tłumaczyć przygotowywaniem Counter-Strike 2, który będzie miał wiele poprawek, o które prosiła społeczność. W nowej wersji gry ma znaleźć się tickrate 128, który podobno ma być gotowy już na wersję beta. To jednak nie koniec dobrych informacji, bo Counter-Strike 2 ma być oparty na silniku Source 2 oraz posiadać ulepszony tryb turniejowy, dzięki czemu nie będzie trzeba korzystać z platform zewnętrznych do grania w grę, jak FACEIT.

Richard Lewis w swoim artykule dodał także, że gra jest już gotowa i została przetestowana przez grupę profesjonalnych graczy, którzy potajemnie polecieli do siedziby Valve w Seattle. Na dodatek Gabe Follower, znany w społeczności użytkownik, który patrzy Valve na ręce dodał, że producent testuje grę na Source 2 za pomocą zewnętrznych firm w USA i Europie od co najmniej początku grudnia.

Co dalej z CS:GO?

W raporcie od Richarda Lewisa pojawił się także aspekt aktualnej wersji gry. Na ten moment nie jest jasna przyszłość CS:GO i sceny esportowej. Nie wiadomo, co Valve planuje zrobić z grą i czy nowa wersja po prostu ją zastąpi.