Respawn.pl

TPT oraz Illuminar Gaming zagra na wiosennych ESL Mistrzostwach Polski

Autor: Krzysztof Sarna

Zamknięte kwalifikacje do wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski przekroczyły metę. Ostatnimi dwiema formacjami, które wystąpią w głównym turnieju są TPT oraz Illuminar Gaming. 

Z awansu mogą się cieszyć dwie, stosunkowo młode ekipy, wszak zarówno TPT, jak i Illuminar swoje ogłoszenia miały jeszcze nie tak dawno. Przypomnijmy, że wczoraj zwycięsko wyszło Anonymo Esports i HONORIS.

Do grona drużyn, które będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski, dołączył Tarczyński Protein Team oraz Illuminar. Kamil “nawrot” Nawrocki i spółka dość zaskakująco pokonali StylDunow, ale trzeba przyznać, że łatwo nie było. Polski miks walczył do ostatniej rundy, wszak na Nuke’u przegrał do czternastu, a na Mirage’u dopiero po dogrywkach. Bezpośredni mecz o awans dla TPT nie był niczym wymagającym, ponieważ PGE Turów Zgorzelec zdołał zdobyć zaledwie dwanaście rund na dwóch lokacjach.

Z kolei Illuminar dzięki dobrej dyspozycji w pierwszym dniu eliminacji rozgrywało tylko jeden mecz, który oczywiście premiowany był występem w turnieju. Na drodze podopiecznych Jędrzeja “bogdana” Rokity stanął Dr Pepper Team, jednak ten na Duście niczego nie pokazał. Dopiero na Nuke’u dali znać nieco więcej o swoich umiejętnościach, ale w dogrywce nie sprostali. 

Wyniki drugiego dnia zamkniętych kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski prezentują się następująco:

StylDunow 0:2 – Tarczyński Protein Team – Nuke 14:16, Mirage 20:22

AVEZ Esports 0:2 Dr Pepper Team – Dust2 6:16, Train 8:16

PGE Turów Zgorzelec 0:2 Tarczyński Protein Team – Train 8:16, Nuke 4:16

Illuminar Gaming 2:0 Dr Pepper Team – Dust2 16:7, Nuke 19:16

Wiosenne ESL Mistrzostwa Polski rozpoczną się już ósmego marca. O wielkie nagrody walczyć będzie łącznie dziesięć formacji, a mówimy tu o łącznej puli 50 tysięcy złotych. Na tym jednak nie kończymy, ponieważ finaliści wystąpią na ESL National Championships Playoff. Dzięki temu wydarzeniu będzie można zagrać na ESL One Cologne 2021 oraz DreamHacku Masters.