Respawn.pl

Transfery Anonymo kosztowały ponad pół miliona?

Autor: Krzysztof Sarna

Ponad pół miliona? Jak na polską scenę brzmi niesamowicie dobrze. To właśnie tyle miały kosztować Anonymo Esports transfery zawodników.

O kwotach wydawanych w esporcie nie mówi się raczej często. Jednak kiedy takie informacje padają, sporo osób jest zaskoczonych. Tak właśnie może być w przypadku Anonymo Esports. Według plotek łączna kwota wykupu zawodników miała wynieść nawet pół miliona złotych. 

Dokładnie w poniedziałek na swojej stronie Polish Leaks podało informacje na temat kwot transferów na polskiej scenie w czasie szufli. Największe wrażenie bez wątpienia mogą zrobić oczywiście nabytki “Anonimowych”, które rzeczywiście rzucają się w oczy. 

Mowa tu przede wszystkim o Kamilu “KEi-u” Pietkunie i Kacprze “Kylarze” Walukiewiczu. Duet ten, zanim dołączył do organizacji Mateusza “Sówka” Kowalczyka przywdziewał barwy AVEZ. To właśnie pod banderą “Ośmiornic” dwójka młodych zawodników można rzec wybiła się. Nic zatem dziwnego, że w okresie szufli Pietkunem i Walukiewiczem interesowały się różne drużyny. Rzekomo w tym gronie miało być przykładowo x-kom AGO. Wedle Polish Leaks AVEZ chciało po trzysta tysięcy złotych za jednego z graczy. Jeśli chodzi o konkretną kwotę, to oczywiście takiej nie znamy, ale jeśli wierzyć plotkom, to były to pieniądze z rzędu 400-500 tysięcy złotych.

Na tym jednak nie kończymy, bo przecież zespół został zbudowany z Wiktora “mynio” Kruka, który przed wykupem stanowił jeszcze część Wisły All iN! Games Kraków. Rozważano także angaż Dawid “lunAtica” Cieślaka z MAD DOG’S PACT, jednak cena podobno była wygórowana. Negocjacje ponoć chwilę trwały, ponieważ Anonymo Esports z początku nie potrafiło sprostać wymaganiom Białej Gwiazdy. W ostateczności transfer miał się zamknąć w przedziale 70-90 tysięcy złotych.

Jeśli brać chociażby po połowie z tych widełek, wychodzi nam około 530 tysięcy złotych.