Respawn.pl

Trzech graczy Fortnite opuszcza AGO Esports

Autor: Krystian Terpiński

Po ponad roku współpracy trzech zawodników opuszcza szeregi AGO Esports. Jest to odpowiedź organizacji na zmianę polityki Epic Games względem rozgrywek profesjonalnych. 

Za pośrednictwem swoich kont w mediach społecznościowych AGO Esports poinformowało o rozwiązaniu kontraktów z trzema swoimi zawodnikami. Z zespołem pożegnali się Dawid “Buhuu” Bugajski, Cyprian “Skosas” Bednarczyk i Krystian “Serwa” Serwatka. O powodach rozstania opowiedział Head of Esports w AGO, Maciej Opielski:

Na początku 2018 roku zatrudniliśmy jedną z najbardziej obiecujących drużyn Fortnite w Polsce, nastawiając się na format drużynowy (squady) rozgrywek. Z biegiem czasu producent gry, firma EPIC Games, wyraźnie zakomunikowało, że ich działania kierowane są na rywalizację solo i duo. Przez konieczność dostosowania się do formatu i ambicje Organizacji do walki z najlepszymi nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na świecie, rozpoczęliśmy proces scoutingu najlepszych indywidualności w naszym kraju.

Zawodnicy pod banderą AGO Esports jako jedyni Polacy reprezentowali nasz kraj w szeregu turniejów zagranicznych z serii DreamHack. Podczas swojego debiutu LAN-owego w Tours, zajęli 33 miejsce. Wtedy rozgrywki Fortnite wyglądały zupełnie inaczej. Rywalizowało się w czteroosobowych składach i do końca nie było wiadomo, jaką przyszłość planuje deweloper gry, firma Epic Games. Następnie mogliśmy ich oglądać dwukrotnie w Hiszpanii na turniejach w Valencii i Sevilli, gdzie za każdym razem ocierali się o podium. Ostatni występ Buhuu, Serwy i Skosasa pod banderą Jastrzębi mogliśmy oglądać podczas IEM Katowice Royale. W turnieju udział brali najlepsi zawodnicy z Polski.

Na ten moment nie wiemy czy AGO planuje rozszerzyć swoją dywizję Fortnite o nowych zawodników, którzy zajęli by miejsce wyżej wspomnianej trójki. Aktualny skład nadwiślańskiej formacji prezentuje się następująco:

  • Dawid “DaaV” Grzybek
  • Igor “povity” Zieliński
  • Aleksander “zeek” Zygmunt (okres próbny)