Respawn.pl

Trzech Polaków zameldowało się w fazie pucharowej BLAST Premier World Final!

Autor: Michał Maćkowski
NEO FaZe

Pierwsza część BLAST Premier World Final to już historia. Dwie drużyny pojechały już do domu, natomiast pozostała szóstka rozpocznie rywalizację w fazie pucharowej, w tym trójka Polaków.

Trzech Polaków pozostało w grze na BLAST Premier World Final

Drugi i zarazem ostatni dzień fazy grupowej światowych finałów BLAST’a nie przyniósł specjalnej niespodzianki. Z pięciu Polaków, wciąż o ostatnie trofeum w tym roku walczy trójka, którzy już jutro rozpoczną zmagania w play-offach ostatniego dużego turnieju w Counter-Strike w tym roku!

Ostatni dzień fazy grupowej Polacy nie rozpoczęli najlepiej. ENCE z Pawłem “dycha” Dychą i Jakubem “kuben” Gurczyńskim przegrali z Natus Vincere i ostatecznie odpadli z rozgrywek. Wcześniej formacja z polskim zawodnikiem i trenerem musiała uznać wyższość Cloud9.

Zdecydowanie więcej powodów do radości dała polskim kibicom grupa B. W turnieju udało się utrzymać graczom MOUZ, którzy po wczorajszej porażce z G2, dzisiaj wyeliminowali z turnieju Heroic. Oprócz Siuhego i spółki w fazie pucharowej na pewno zobaczymy FaZe i G2. Rywalizacja Filipa “NEO” Kubskiego z zespołem Wiktora “TaZa” Wojtasa przyniosła sporo emocji, ale to ostateczne FaZe z Filipem awansowali bezpośrednie do półfinału.

Dzisiejsze wyniki BLAST Premier World Final

  • Natus Vincere vs ENCE – 2:1
  • Cloud9 vs Vitality – 0:2
  • MOUZ vs Heroic – 2:0
  • FaZe vs G2 – 2:1

Faza pucharowa BLAST Premier World Final już jutro!

Zawodnicy powrócą do rywalizacji już jutro, w tym dwóch naszych rodaków. Na start fazy pucharowej Kamil “siuhy” Szkaradek z MOUZ zawalczy z Cloud9. Zwycięzca tego pojedynku zagra w półfinale z FaZe, w którym trenerem jest Filip “NEO” Kubski.

W drugim ćwierćfinale także czeka nas polski akcent w postaci Wiktora “TaZa” Wojtasa, który jest już z drużyną na turnieju, ale jeszcze nie jako trener za plecami zawodników. Samurajów czeka w ćwierćfinale rywalizacja z Natus Vincere, czyli pogromcami ENCE.

Ćwierćfinały 

  • Cloud9 vs MOUZ
  • Natus Vincere vs G2

Półfinały

  • FaZe vs zwycięzca meczu Cloud9/MOUZ
  • Vitality vs zwycięzca meczu G2/Vitality

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!