Respawn.pl

Trzy na pięć wygranych polskich ekip w poniedziałek

Autor: Krzysztof Sarna
Honoris, reiko

Polskie ekipy rozpoczęły nowy tydzień ponadprzeciętnie. Na pięć spotkań formacje znad Wisły wygrały trzy. Głównie rywalizacja toczyła się w zamkniętych kwalifikacjach co CCT North Europe Series 8. PGE Turów Zgorzelec spadł natomiast do dolnej drabinki dziesiątego sezonu European Pro League. 

Trzy zwycięstwa polskich drużyn w poniedziałek

Nowy tydzień rozpoczął się od porażki PGE Turowa Zgorzelec w ćwierćfinale górnej drabinki dziesiątego sezonu European Pro League. Organizacja z Dolnego Śląska w dwóch mapach uległa Espionage. Pierwsza z nich nie miała praktycznie żadnej historii, ponieważ “Tury” uległy na Nuke’u do sześciu. Walka pojawiła się na wybranym przez nie Ancient. Kacper “darko” Ściera i spółka do pewnego momentu prowadzili 12:10, ale ulegli w kolejnych sześciu odsłonach, co przełożyło się na porażkę w całym meczu. Zespół ze Zgorzelca nadal jest w grze. W pierwszej rundzie dolnej drabinki zagra z Entropiq.

CZYTAJ TAKŻE: dycha i spółka wiceliderem rankingu HLTV! siuhy w TOP10

Anonymo Esports dobrze rozpoczęło turniej CCT East Europe Series 2, bo od wygranej. Polski zespół wygrał 2:0 z 9 Pandas, aczkolwiek łatwo nie było. “Anonimowi” wygrywali już 15:9 na Overpassie, by kropkę nad “i” postawić dopiero w trzydziestej odsłonie. Na Ancient pojawił się podobny przestój, wszak Kamil “reiko” Cegiełko i jego koledzy prowadzili 14:9, triumfując ostatecznie do dwunastu. 

Jeśli natomiast chodzi o zamknięte kwalifikacje do CCT North Europe Series 8 to zdecydowanie blisko jest ThunderFlash, które w poniedziałek wygrało dwa spotkania. Sebastian “fr3nd” Kuśmierz i spółka musieli włożyć wiele wysiłku w meczu otwarcia grupy B przeciwko STORMZz. Polacy wygrali Anubisa do czternastu, by następnie przegrać Overpassa do siedmiu. Na Ancient po komplecie rund górowali biało-czerwoni. W starciu zwycięzców zbioru B było o wiele łatwiej, ponieważ TF wygrało z JANO 2:0.

Natomiast PGE Turów Zgorzelec przegrał w tej samej grupie 0:2 z JANO i jutro zagra w meczu o pozostanie w turnieju eliminacyjnym. Przeciwnikiem Polaków będzie STORMZz.

Poniedziałkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

PGE Turów Zgorzelec 0:2 Espionage – Nuke 6:16, Ancient 12:16

ThunderFlash 2:0 STORMZz – Anubis 16:14, Overpass 7:16, Ancient 16:14

Anonymo Esports 2:0 9 Pandas – Overpass 16:14, Ancient 16:12

JANO 2:0 PGE Turów Zgorzelec – Mirage 16:12, Anubis 16:9

ThunderFlash 2:0 JANO – Ancient 16:5, Nuke 16:13