Respawn.pl

TSM w finale iBUYPOWER Invitational

Autor: Sergiusz Lelakowski

Przed momentem zakończył się pierwszy półfinał iBUYPOWER Invitational Summer 2016, w którym zmierzyły się drużyny Team SoloMid oraz Echo Fox. Ekipa Rick’a Fox’a musiała uznać wyższość rywala i w taki sposób pożegnała się z turniejem.

Mecz rozgrywany był na dwóch mapach – de_cache oraz de_nuke, które padły łupem Pujana “FNS” Mehty oraz jego kolegów z zespołu. Na pierwszej planszy, zawodnicy Echo Fox zdobyli tylko 9 rund. Do porażki przyczyniła się głównie słabo rozegrana strona terrorystów, po której, na koncie mieli tylko 4 rundy. Starcie na de_nuke było bardziej wyrównane. Echo Fox uzyskali aż 7 rund po stronie atakującej, więc początek mogli uznać za bardzo udany. Niestety, tym razem ich problemem była obrona bombsite’ów – po stronie CT udało im się wygrać tylko 5 rund. Mądra i bezpieczna gra zawodników TSM dała im bezstresowy awans do finału turnieju. Kory “SEMPHIS” Friesen i jego koledzy będą walczyć o 10 000$, czyli nagrodę za pierwsze miejsce. W przypadku porażki będą musieli nacieszyć się sumą 4 000$.

Aktualnie rozgrywany jest drugi półfinał pomiędzy Cloud9 i Selfless Gaming, który możecie obejrzeć na oficjalnym streamie iBUYPOWER.