Respawn.pl

TSM jak dawniej! Organizacja postawiła na jednorodny skład

Autor: Krzysztof Sarna
TSM

Czy plotki oraz pogłoski na scenie Counter-Strike’a 2 wciąż możemy określać mianem plotek i pogłosek? Powoli zaczynamy się nad tym zastanawiać! Zgodnie z nimi najnowszy skład organizacji TSM miał być duński i w praktyce taki też jest. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych skompletowała swój roster sięgając po duński tercet, w wyniku czego cały zespół zbudowany jest z samych Duńczyków. 

Zaskoczenia nie ma, TSM w pełni duńskie

Dotychczas skład TSM-u liczył dwóch graczy oraz trenera. Byli to Rasmus “Zyphon” Nordfoss oraz Valdemar “valde” Bjørn Vangså. Od początku 2024 roku pieczę nad zespołem sprawuje z kolei Allan “Rejin” Petersen. Już od jakiegoś czasu nieoficjalnie mówiło się, że do nowego sezonu TSM przystąpi w pełni duńskim składzie. Tak też się oficjalnie stało, wszak organizacja zza oceanu zakontraktowała duński tercet. Ostatnim elementem układanki okazało się pożegnanie jednego z graczy przez GamerLegion.

CZYTAJ TAKŻE: On się nie poddał! Medusa królem polskiego Twitcha w czerwcu

Kto zatem będzie wraz z początkiem lipca zaczyna reprezentować barwy TSM-u? Mowa konkretnie o następującej trójce: Frederiku “acoRze” Gyldstrandzie, Alexandrze “Altekzie” Givskovie oraz Nikolaju “niko” Kristensenie. Taki ruch ze strony amerykańskiej organizacji oznacza powrót do przeszłości, a dokładnie do 2015 roku. Wówczas organizacja podpisała kontrakt z duńskim zespołem, który później dołączył do Astralis.

Nowy zespół ma dosłownie moment na pierwsze wspólne treningi i opracowanie pierwszych zagrań. Moment, bo lada moment przystąpi do rywalizacji w ramach Skin.Club Summer Cup 2024. Rozgrywki te odbędą się w dniach 8-13 lipca, a udział w nim weźmie łącznie osiem ekip. Łączna pula nagród tego wydarzenia wynosi 16080 dolarów. Na liście uczestników znajdują się m.in. Sashi, Passion UA, Ednpoint czy 9INE. Kolejnym sprawdzianem dla TSM-u będzie 48. sezon ESL Challenger League, który startuje 15 lipca.

Nowy skład TSM-u prezentuje się następująco:

  • Valdemar “⁠valde⁠” Bjørn Vangså
  • Rasmus “⁠Zyphon⁠” Nordfoss
  • Frederik “⁠acoR⁠” Gyldstrand
  • Alexander “⁠Altekz⁠” Givskov
  • Nikolaj “⁠niko⁠” Kristensen
  • Allan “⁠Rejin⁠” Petersen – trener