Respawn.pl

TSM uzupełnia CS-a skład Szwedem

Autor: Krzysztof Sarna
TSM

Jak na ostatnią chwilę, to wszyscy! TSM to jedna z wielu organizacji, która na ostatnią chwilę przed startującym nowym sezonem na scenie Counter-Strike’a zaprezentowała skompletowany skład. Ostatnim graczem Teamu Solo Mid okazał się Joel “joel” Holmlund, który wraca do rywalizacji po zawieszeniu przez ESIC. 

TSM na razie pozyskało Szweda na okres testowy

Szwedzki gracz od końca maja do lipca 2023 roku przesiadywał na ławce rezerwowych GODSENT. Wcześniej natomiast reprezentował barwy Monte. Jednakże od wakacji minionego roku rywalizował jedynie w miksach. To jednak nie problem w znalezieniu drużyny był dla tego zawodnika kluczowy, a kara nałożona dla niego przez ESIC 30 sierpnia 2023 roku. Ta jednak wygasa wraz z dniem 6 stycznia 2024 roku. Powodem zawieszenia okazały się przestępstwa związane z zakładami bukmacherskimi. Okres wykluczenia okazał się jednak krótki, ponieważ jak poinformowało w oświadczeniu samo ESIC – nie znaleziono żadnych przekonujących ani rozstrzygających dowodów na ustawianie meczów. 

Zawodnik pochodzący ze Skandynawii nie może jednak być pewny pełnowymiarowego angażu w TSM. Na ten moment, jak poinformowała sama organizacja, dołączył on do niej na dwa miesiące okresu próbnego. Ewentualna, potencjalna dalsza współpraca zależna będzie od oceny reszty zespołu.

CZYTAJ TAKŻE: FASHR opuszcza OG! “Znalazł nowe wyzwanie”

Dodaliśmy joela do składu w ramach 2-miesięcznego okresu próbnego. Pomoże on w zapewnieniu większej równowagi w naszych rolach, jednocześnie dodając drużynie siłę ognia. Nie możemy się doczekać jego gry z nami, gdy będziemy oceniać nasze występy – czytamy w oficjalnym komunikacie organizacji ze Stanów Zjednoczonych

24-latek w swoim CV posiada wicemistrzostwo wiosennych ESL Premiership, CCT South Europe Series #1 czy 4. sezonu Fragleague. Kolejne dwie odsłony tych zawodów to mistrzostwo w wykonaniu Holmlunda. Pod koniec marca ubiegłego roku joel wraz z ówczesnymi kolegami z GODSENT dotarł do półfinału BetBoom Playlist. Urbanistic.

Skład TSM-u prezentuje się następująco:

  • Audric “JACKZ” Jug
  • Valdemar “valde” Bjørn Vangså
  • Timofey “interz” Yakushin
  • Mădălin-Andrei “⁠MoDo⁠” Mirea
  • Joel “joel” Holmlund
  • Allan “⁠Rejin⁠” Petersen – trener