Respawn.pl

Kolejne turnieje Northern Arena zapowiedziane

Autor: Sergiusz Lelakowski

League of Gamers zapowiedziało kolejne dwa turnieje pod szyldem Northern Arena 2016, oba skierowane do kanadyjskich drużyn z łączną pulą nagród 200 tys. dolarów.

Nadchodzące wydarzenia związane z Northern Arena są bezpośrednią kontynuacją zeszłorocznego turnieju, wygranego przez Counter Logic Gaming.

Pierwszy LAN-owy turniej będzie rozgrywany w Toronto od 1 do 4 września podczas Fan Expo, gdzie łącznie 16 drużyn powalczy o pulę nagród 100 tys. dolarów.

Drugie zaplanowane wydarzenie jako wielki finał tego sezonu Northern Arena odbędzie się od 11 do 13 listopada w Montrealu, gdzie do puli nagród trafi kolejne 100 tys. dolarów.

Oba turnieje będą poprzedzone kwalifikacjami online pod nazwą Call of the North. Pierwsze z nich, w dniach 23-24 lipca, zadecydują, jakie 2 drużyny zajmą pozostałe wolne sloty w LAN-owych finałach (link). Drugie z nich zaplanowane są na 21-23 października i będą poprzedzały turniej w Montrealu.

O ile nie wiadomo jeszcze, jakie drużyny zostaną zaproszone do Toronto, organizatorzy ogłosili już nazwiska komentatorów. Są to Alexandre „Vansilli” Nguyen i Mohan „Launders” Govindasamy, a studio poprowadzi Marissa Roberto.