Respawn.pl

Turów z dwiema wygranymi; cztery porażki polskich ekip

Autor: Krzysztof Sarna

Niedziela nie była dobrym dniem polskich drużyn, jeśli chodzi o spotkania na arenie międzynarodowej. Spośród sześciu batalii, formacje znad Wisły nie wygrały w ogólnym rozrachunku nawet połowy. Jako jedyne zadowolone może być z siebie PGE Turów Zgorzelec, które wygrało swoje dwa pojedynki. 

Turów ratuje honor polskich drużyn w niedzielę

Organizacja z Dolnego Śląska dobrze rozpoczęła zamknięte kwalifikacje do CCT East Europe Series 4 . “Tury” najpierw pewnie wygrały 2:0 z JANO, triumfując do sześciu na Mirage’u oraz siedmiu na Anubisie. O wiele bardziej wymagająca przeprawa miała miejsce w drugiej potyczce, chociaż również zwycięskiej 2:0. Tym razem Kacper “darko” Ściera i spółka musieli włożyć niemało wysiłku na Anubisie, na którym doszło do dwóch dogrywek. Finalnie polski zespół triumfował do siedemnastu. Na Nuke’u natomiast było nieco lżej, ale nadal wymagająco. Niemniej jednak drużyna znad Wisły wygrała do dziewięciu i awansowała do fazy Play-in, w której będzie musiała wygrać jedno spotkanie, by awansować do głównego turnieju. 

CZYTAJ TAKŻE: Zestawy gamingowe do Counter-Strike 2 – jaki sprzęt najlepszy?

9INE odpadło z Roobet Cup. Najlepsza polska drużyna przegrała w dwóch mapach z Apeks. Kamil “KEi” Pietkun i jego koledzy najpierw przegrali na Mirage’u do siedmiu, a następnie na Vertigo do ośmiu. Tym samym to 22. formacja świata zagra w ćwierćfinale zawodów z FURIĄ. 

ThnuderFlash uległo 0:2 Sampi na start CCT Central Europe Series 8. W niedzielę LODIS oraz Permitta tak samo, jak Turów rywalizowały w zamkniętych kwalifikacjach do CCT East Europe Series 4. Obie formacje przegrały 1:2. Pierwsza z wymienionych UNiTY, natomiast druga Project G. By awansować do fazy Play-in eliminacji, potrzebują wygrać dwa spotkania i w międzyczasie nie mogą sobie zarazem pozwolić na porażkę. 

Niedzielne wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

Permitta 1:2 Project G – Vertigo 3:13, Anubis 13:5, Nuke 5:13

UNiTY 2:1 LODIS – Anubis 10:13, Overpass 13:3, Ancient 13:6

JANO 0:2 PGE Turów Zgorzelec – Mirage 6:13, Anubis 7:13

Project G 0:2 PGE Turów Zgorzelec – Anubis 17:19, Nuke 9:13

9INE 0:2 Apeks – Mirage 7:13, Vertigo 8:13 

Sampi 2:0 ThunderFlash – Ancient 13:10, Mirage 19:16