Respawn.pl

Turów Zgorzelec kontra Singularity, czyli finałowe derby European Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Nowy tydzień, nowe szanse, nowe nadzieje i nowe rozdania. Tak w skrócie można określić rozpoczynający się poniedziałek. Na dobre rozpoczęcie tygodnia czekają nas cztery mecze formacji znad Wisły, w tym polskie derby, w których PGE Turów Zgorzelec skrzyżuje rękawice z Singularity. Na serwerze zameldują się poza tym Pompa Team oraz los kogutos.

PGE Turów Zgorzelec, Singularity, Pompa Team, los kogutos

Nowy tydzień w wykonaniu polskich drużyn wystartuje o godzinie 10:00, kiedy to dojdzie zarówno do polskich derbów, jak i wielkiego finału piątego sezonu European Pro League 2nd Division. Polskie formacje poradziły sobie na tyle dobrze, że w tyle zostawiły KS, Sashi, Zero Tenacity oraz Enterprise. W stawce była także Pompa Team oraz los kogutos, ale po drodze odpadły. Będzie to świetna okazja do rewanżu dla organizacji z Dolnego Śląska, która w minioną sobotę w tym samym turnieju przegrała 0:2 w finale górnej drabinki. Pytaniem zasadniczym jest to, czy “Tury” zdążyły przeanalizować wszystkie swoje słabe strony w ubiegłym już spotkaniu. Co by nie było, Singularity jest kandydatem przez duże “K” do tego, by wygrać ten pojedynek oraz całe rozgrywki. Zwycięzca zainkasuje pięć tysięcy dolarów, podczas gdy przegrany otrzyma $3000.

Godzinę później do gry wejdzie Pompa Team, która spróbuje awansować do fazy play-off CCT North Europe Series 7. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera mają bilans 2-1 w tych rozgrywkach i potrzebują już tylko postawić kropkę nad “i”. Nie będzie jednak łatwo, bowiem po drugiej stronie serwera stać będzie SINNERS. SINNERS, które w ostatnich dniach pokonało chociażby ThunderFlash. Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka będą mieli dziś na serwerze wiele pracy, spoglądając na to, że czeski kolektyw plasuje się na 35. lokacie w światowym rankingu HLTV. 

CZYTAJ TAKŻE: Wykasuj swoje dane z internetu, czyli Incogni

Po południu dwukrotnie jeszcze w akcji ujrzymy los kogutos. “Koguty” za pierwszym razem będą w takiej sytuacji jak Pompa, wszak potrzebują jednej wygranej, by również przypieczętować fazę play-off CCT North Europe Series 7. Tomasz “tomiko” Uroda i jego koledzy zmierzą się z Endpoint. W tym przypadku szanse polskiej formacji wydają się już większe. 41. siła świata pozwoliła sobie w minioną sobotę na porażkę z B8, które jest na 82. posadzie światowego rankingu HLTV. Tak więc przy ścisłej koncentracji od pierwszej rundy Biało-Czerwoni są w stanie wygrać ten pojedynek. Z kolei o godzinie 20:30 lk zmierzy się z Espionage w 1/8 finału Pinnacle Cup V. Na tym etapie nie ma już słabych drużyn, co potwierdza udział OG Espports, Astralis czy FURII. Jeśli chodzi o oponenta Polaków, to Duńczycy są 38. siłą świata. Warto powiedzieć, że będzie to rewanż, ponieważ 13 sierpnia również w Pinnacle Cup V ekipy te stanęły naprzeciwko siebie. Po pełnej serii lepsi okazali się gracze ze Skandynawii. Być może to dziś szala zwycięstwa zostanie przechyloną na drugą stronę? W ćwierćfinale czeka już FURIA.

Harmonogram poniedziałkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

10:00 | Singularity vs. PGE Turów Zgorzelec – BO5 [Transmisja]

11:00 | Pompa Team vs. SINNERS – BO3 [Transmisja]

14:00 | los kogutos vs. Endpoint – BO3 [Transmisja]

20:30 | los kogutos vs. Espionage – BO3 [Transmisja]