Respawn.pl

Turów Zgorzelec kontra Singularity, Pompa oraz los kogutos, czyli sobota z Polakami

Autor: Krzysztof Sarna

Walki na arenie międzynarodowej w wykonaniu polskich formacji ciąg dalszy. W sobotę dojdzie do polskich derbów, w których PGE Turów Zgorzelec spotka się z Singularity. Do tego rywalizować będzie też Pompa Team i los kogutos. 

Trzy mecze polskich drużyn na sobotę

Rozpoczniemy o godzinie 10:00, kiedy to Pompa Team rywalizować będzie z KS w finale dolnej drabinki piątego sezonu European Pro League 2nd Division. Polacy radzą sobie w niej całkiem nieźle, bo wyeliminowali już Zero Tenacity. Presja jednak jest cały czas, ponieważ każda porażka wiąże się z odpadnięciem z turnieju. Dziś podopieczni Adriana “IMD” Piepera zagrają z kosowskim KS, które plasuje się na 114. miejscu w światowym rankingu HLTV. 

CZYTAJ TAKŻE: Jankos zbanowany na Twitchu!

Na godzinę 12:30 zaplanowano polskie derby, w których PGE Turów Zgorzelec i Singularity zagrają o awans do wielkiego finału tych samych rozgrywek. Obie ekipy znad Wisły poradziły sobie na tyle dobrze w górnej drabince, że zagrają w jej finale. W notowaniu HLTV lepiej wypada organizacja z Dolnego Śląska, wszak to ona zajmuje 80. lokatę, podczas gdy Singularity 139. Kiedy formacje te mierzyły się 3 kwietnia tego roku w ramach PLE, wówczas 2:0 triumfowały “Tury”.

Z kolei o godzinie 16:00 los kogutos zagra o awans do fazy play-off CCT North Europe Series 7. “Koguty” mogą się pochwalić bilansem 2-0 w tychże rozgrywkach, tak więc dzisiaj podejdą do pierwszej z trzech okazji do awansu. Wydaje się, że przypieczętować etap pucharowy można już dzisiaj, ponieważ Duńczycy są niżej w zestawieniu HLTV, mowa tu o o 87. pozycji. Martin “maaryy” Nakonieczny wraz ze swoimi kolegami obejmują sześćdziesiątą lokatę. W praktyce jednak zapowiada się na stosunkowo zacięte zawody. 

Harmonogram sobotnich spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

10:00 | Pompa Team vs. KS – BO3 [Transmisja]

12:30 | PGE Turów Zgorzelec vs. Singularity – BO3 [Transmisja]

16:00 | Preasy vs. los kogutos – BO3 [Transmisja]