Respawn.pl

Twitch przyznaje – Potwierdzamy, że doszło do naruszenia!

Autor: Michał Maćkowski
Twitch

Coraz więcej informacji otrzymujemy po wycieku danych z  Twitch! Oficjalnie platforma potwierdziła, że doszło do naruszenia, a poszczególne zespoły badają sprawę! 

Świat streamingu, gamingu i nie tylko żyje dzisiaj jednym – potężnym wyciekiem danych z platformy Twitch, który dotyka najprawdopodobniej miliony użytkowników. Do Internetu oprócz zarobków streamerów wyciekł między innymi kod źródłowy platformy czy informacje o powstającej alternatywnie dla Steama.

Przeczytaj więcej – Wyciekł kod źródłowy Twitcha! Amazon ma stworzyć alternatywę dla Steama?

Wreszcie oficjalnie do wycieku odniosła się platforma, która potwierdziła, że doszło do naruszenia. Co ważne Twitch na ten moment nie podał jakiś ważnych informacji, a jedynie poinformował, że zespoły pracują nad sytuacją i w przypadku nowych ustaleń, podzielą się ze swoją społecznością.

Co dalej? Tego nie wiemy, jednak na pewno najbliższe dni będą bardzo ciekawe. Twitch aktualnie pracuje nad identyfikacją wycieku. Sprawa z pewnością będzie na ustach streamerów przez następne dni i to nie tylko ze względu na wyciek ich zarobków, ale także przykładowo ze względu na wyciek kodu źródłowego platformy czy rzekomo haseł do kont użytkowników. Zalecamy więc dla bezpieczeństwa zmienić hasło i uruchomić dwuetapową weryfikację podczas logowania.