Respawn.pl

Wyciekł kod źródłowy Twitcha! Amazon ma stworzyć alternatywę dla Steama?

Autor: Krzysztof Sarna
Twitch

Od samego rana aż wrzy w środowisku Twitcha! Jeszcze przed chwilą opublikowaliśmy artykuł dotyczący wycieku danych związanych z zarobkami polskich, jak i zagranicznych streamerów. Na tym jednak się nie kończy, ponieważ wyciekowi uległ również kod źródłowy. 

Nie ma się co oszukiwać – sprawa jest poważna. Na 4chanie ukazała się paczka z plikami, której waga to łącznie 125GB. Mówi się o złamaniu całego serwisu i posiadaniu absolutnie wszystkich danych. Co więcej, te prawie 130GB to tylko pierwsza część wszystkiego, co udało się pozyskać anonimowemu hakerowi.

Cofnijmy się jednak do samego początku. Jeszcze rano świat zaczęły obiegać informacje o rzekomych zarobkach streamerów. Kilku z nich zaczęło się odnosić do kwot, mówiąc, że są bliskie prawdzie. Jednak społeczność zawsze lubi zagłębić się jeszcze bardziej, przez co doszło do zajrzenia, co kryje się w innych plikach. Okazało się, że zarobki to nie wszystko. Doszło również do wycieku kodu źródłowego Twitcha, co więcej – ma się w nim zawierać cała jego historia. Do tego wszystkiego można dodać jeszcze dane użytkowników. 

Na wszelki wypadek warto zmienić swoje hasła do Twitcha! 

Powstanie alternatywa dla Steama?

Co ciekawe, w plikach nieustannie można doszukać się czegoś nowego. To, że Amazon i Twitch są ze sobą powiązane, to wiemy nie od dziś. Jednak można natknąć się na następującą frazę: “An unreleased Steam competitor, codenamed Vapor, from Amazon Game Studios”, co w tłumaczeniu na język polski daje: “Nieopublikowany konkurent Steam, o kryptonimie Vapor podchodzący od Amazon Game Studios. 

I rzeczywiście do tej pory rzeczywiście niczego o żadnym Vaporze nie było dane nam słyszeć. Nigdzie tak w zasadzie przed dzisiejszym wyciekiem danych nie było możliwości znaleźć jakichkolwiek informacji o alternatywie dla Steama. Czyżby jednak plany Amazona były tak ogromne? Spoglądając na wielki kapitał tej firmy, mogłoby się to pokrywać z prawdą. Na serwisie Dexerto możemy jeszcze się doczytać, że przyszła platforma miałaby integrować większość funkcji Twitcha, a także wsparcie dla konkretnych gier, takich jak Fortnite i PUBG.