Respawn.pl

Wyciekły zarobki na Twitchu? Na nieoficjalnej liście znaleźli się Polacy!

Autor: Michał Maćkowski
Twitch

Spore poruszenie wśród społeczności Twitcha wywarł nieoficjalny dokument, który przedstawia podobno zarobki streamerów na platformie. Na liście nie zabrakło największych nicków, jak i tych z naszego kraju! 

Do Internetu wyciekł interesujący dokument, który ma podobno przedstawiać zarobki streamerów na platformie Twitch. Na liście oprócz znanych całemu światu streamerów, znaleźli się także polscy streamerzy, tacy jak Izak, Pago czy Xayoo. Jeżeli dokument faktycznie jest prawdziwy, to kwoty zamieszczone w pliku są ukazane najprawdopodobniej przed zapłaceniem podatku i dotyczą reklam, subskrypcji, oraz przesyłanych bits’ów.

Zacznijmy jednak od streamerów zagranicznych. Według dokumentu najwięcej od sierpnia 2019 roku do października tego roku na platformie zarobił kanał CriticalRole. Kwota zarobiona przez ten kanał wyniosła ponad 9 600 000$. Co ciekawe w najlepszej dwójce znaleźli się także xQcOW oraz summit1g, którzy zarobili kolejno podobno 8 454 427$ i 5 847 541$. Na liście nie zabrakło także Amouranth, która między innymi na transmisjach z basenu miała zarobić z samej platformy 1 363 346$.

Przeczytaj więcej – GTA RP nadal króluje; Wrzesień na Twitchu wiele nie zmienił

Przejdźmy teraz do polskich streamerów. Na liście znaleźli się między innymi Xayoo, Izak czy Ewroon, który według dokumentu zarobił najwięcej, czyli 315 325$. Natomiast Piotr “Izak” Skowyrski miał z Twitcha zarobić 165 766$, a Xayoo 170 279$. Co ciekawe na drugim miejscu, jeżeli chodzi Polaków znalazł się Gucio, który według nieoficjalnego wycieku zarobił 210 260$. Podium pod  względem  zarobionych pieniędzy z Twitcha zamyka Pago z kwotą 208 000$.

Na ten moment nie wiemy, czy lista zarobków faktycznie jest prawdziwa i czy doszło przecieku. Platforma na ten moment nie odniosła się do zaistniałej sytuacji. Pamiętajmy jednak, że zarobione pieniądze przez streamerów są pokazane najprawdopodobniej przed opłaceniem podatków.

Na liście polskich streamerów znalazł się także Bonkol, który odniósł się do zarobków. Według listy streamer zarobił 33 062$, a na jego panelu widnieje nieco mniejsza kwota, bo 27 668$. Co ciekawe, kwota widniejąca w panelu jest już po opodatkowaniu przez platformę, a na liście najprawdopodobniej przed.

Listę nieoficjalnych zarobków streamerów możecie znaleźć tutaj.