Respawn.pl

Twitch.tv wprowadza "Klipy"

Autor: Sergiusz Lelakowski

Największa na świecie platforma streamingowa Twitch ogłosiła wprowadzenie nowej opcji. Chodzi tu o klipy, czyli zapis ostatnich 30 sekund streamu.

Opcja nie jest nowa, trzeba było jednak używać do tego zewnętrznego dodatku Oddshot do naszej przeglądarki. Jak to działa?

Wyobraźcie sobie, że PashaBiceps jako antyterrorysta zostaje sam na pięciu zawodników Fnatic na Mirage’u, na bombsite A. Rzuca flesza od connectora i szybko eliminuje JW, stojącego w Jungle, a wpatrzonego w dywany. Zabiera mu AWP i zdejmuje dennisa stojącego pod drewnem. Wenton szybko wychyla się ze schodów jednak i on pada od strzału polskiego Bajcepsa. Został Krimz i Flusha. Pierwszy z nich stoi dokładnie na bombie zaplantowanej za skrzynkami od strony respa CT. Wolnym, cichym krokiem zmierza w jego kierunku, jednak od strony rampy zaczyna strzelać Flusha. Pach – celny Dragshot Pashy wyeliminował wspomnianego zawodnika. Został sam z Krimzem. Celny no-scope z bliskiej odległości i Jarek zdążył jeszcze rozbroić bombę…

Dawno takiej akcji nie widzieliśmy, prawda? A co, gdyby taka się wydarzyła? Wtedy najzwyczajniej w świecie klikamy na przycisk Clip, odczekujemy 30 sekund i dostajemy adres URL do podzielenia się tym ze znajomymi.

Należy jednak pamiętać, że po zamknięciu okna z linkiem przepadnie on na zawsze. Dobrze więc jest sobie go gdzieś udostępnić, by nasz ulubiony moment nie zniknął.

To świetna opcja. Już dzięki Oddshotowi na Youtube mogliśmy znaleźć wiele fenomenalnych zagrań, których wcześniej nie wyłapał nikt. Teraz zapisywanie tego typu momentów jest jeszcze prostsze.