Respawn.pl

Utytułowany Francuz dołącza pod skrzydła kubena

Autor: Krzysztof Sarna

Codziennie publikujemy informacje dotyczące transferów na scenie CS:GO i przynajmniej na ten moment nie zapowiada się, by kadrowe ruchy miały ustać. Tym razem pojawi się polski akcent, ponieważ Richard “shox” Papillon dołączył do Apeks, a więc trafił jednocześnie pod skrzydła Jakuba “kubena” Gurczyńskiego.

Dołączenie shoxa do Apeks wiąże się jednocześnie z tym, że skład tej ekipy został skompletowany. Francuz zarazem wraca do Europy po łącznie spędzonych ośmiu miesiącach w Teamie Liquid. Finalnie – bez żadnego sukcesu. 

CZYTAJ TAKŻE: Nadchodzi konferencja Meet at Rift: Talks!

30-latek to persona, której sukcesów nie brakuje. Gracz znad Sekwany w swojej karierze wygrał jednego Majora, a mowa tu konkretnie o DreamHacku Winter 2014. Ponadto do największych dokonań można zaliczyć mistrzostwo pierwszego sezonu Esports Championship Series, piątego sezonu ESL Pro League, DreamHacka Masters Malmö 2017, EPICENTER 2019, BLAST Premier Fall 2020 czy IEM Winter 2021. Po moim pobycie w Teamie Liquid potrzebowałem przerwy, aby odzyskać siły po wyczerpującym harmonogramie, który spotkał naszą drużynę. Musiałem upewnić się,  że moja głowa jest zdrowa przed dołączeniem do nowej ekipy. Jestem zadowolony i wdzięczny Apeks, a także zawodnikom i sztabowi trenerskiemu za możliwość tego dołączenia. Jestem przekonany, że możemy robić wspaniałe rzeczy z odpowiednim nastawieniem i wiem, że wszyscy włożą w siebie pracę potrzebną, aby ta wspólna podróż stała się piękną historią – zaczął Papillon. – Postaram się wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie związane z grą, aby pomóc STYKO w jego nowej roli. Wiem, że może zostać wybitnym IGL-em. Również wspieranie i pomaganie najmłodszym zawodnikom, by stali się jeszcze silniejsi to coś, co lubię robić. Moim celem dla tego zespołu jest stworzenie dobrej chemii między wszystkimi i praca krok po kroku, by stać się solidnym zespołem tieru pierwszego – kontynuował.

CZYTAJ TAKŻE: SunPayus nie jest już zawodnikiem Movistar Riders! Zastąpi hadesa w ENCE?

Apeks przeszło niemałe zmiany w trwającej karuzeli transferowej. Norweska organizacja pozyskała Justinasa “jL-a” Lekaviciusa, shoxa oraz trenera kubena. Ta trójka zastąpiła Asgera “AcilioNa” Larsena, Hugo “chawzyyy’ego” Günthera i byłego głównego trenera Påla “Polly’ego⁠” Kammena. Pierwszym sprawdzianem odświeżonego zestawienia będą otwarte kwalifikacje do IEM Rio Major, które startują już 15 sierpnia.

Skład Apeks prezentuje się następująco:

  •  Joakim “⁠jkaem⁠” Myrbostad
  • Martin “⁠STYKO⁠” Styk
  • Tim “⁠nawwk⁠” Jonasson
  • Justinas “⁠jL⁠” Lekavicius
  • Richard “⁠shox⁠” Papillon
  • Jakub “⁠kuben⁠” Gurczyński – trener