Respawn.pl

Metoda na wnuczka? Nie, to metoda na CS:GO! Uwaga na fałszywe reklamy przyznające dostęp do Counter-Strike 2

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Counter-Strike 2 wciąż znajduje się w zamkniętej wersji Beta. Nie dajcie się oszukać, bowiem po Internecie krążą reklamy, które mają na celu okradać konta na Steam. Materiał powstał w celach edukacyjnych.

Masz CS:GO i chcesz Counter-Strike 2? Oszuści szukają okazji do zarobku!

Wiemy, że oszustów nie brakuje, którzy chcą zarobić na naszej niewiedzy i lekkomyślności. Okradanie kont na Steam, oferowanie w zamian przelewów czy innych metod płatności najczęściej kończy się utratą ekwipunku. Tym razem jednak oszuści postanowili wykorzystać do tego Counter-Strike 2.

Na mediach społecznościowych możecie natknąć się na nową metodę oszustwa, która dodatkowo jest sponsorowana. Ktoś postanowił bowiem reklamować materiały, które mówią, że gdy posiadasz CS:GO, to możesz otrzymać od razu dostęp do Counter-Strike 2. Oczywiście to nie prawda, bowiem dostęp przyznaje tylko i wyłącznie Valve.

Counter Strike 2 scam

Kliknąłeś? Jeszcze nic straconego!

Po kliknięciu w reklamę przeniesiecie się do stworzonej fałszywej bramki/strony, w której będziecie musieli podać swoje dane do logowania na Steam. Strona wygląda faktycznie jak prawdziwa, ale tak naprawdę dane, jakie tam wpiszecie, trafią do zupełnie kogoś innego. Oszust wykorzysta to, włamie się na konto i będzie mógł zrobić z nim, cokolwiek chce.

368705742 3521824061465387 8365444382254689207 n

Przypominamy, że Counter-Strike 2 aktualnie jest w zamkniętej wersji beta i tylko nieliczni mają do niego dostęp. Jedyna możliwość otrzymania dostępu, to zaproszenie od Valve po wejściu do CS:GO. Każda inna opcja może zakończyć się dla nas utratą konta na Steam i wszystkiego, co się na nim znajduje. Pamiętajmy, że odzyskanie konta nie należy do najłatwiejszych, a pomoc techniczna platformy nie działa zbyt dobrze.