Respawn.pl

Valde ląduje na ławce w ENCE – w jego miejsce ma dołączyć zawodnik Endpoint!

Autor: Maks Bartosik
Valde ENCE

Kolejne zmiany na europejskiej scenie CS:GO stają się faktem. ENCE zdecydowało się zrezygnować z usług Valdemara “valde” Vangså, który został przesunięty na ławkę rezerwowych.

ENCE ma za sobą niezbyt udany okres. Po tym jak formacja Dychy miała świetną pierwszą połowę 2022 roku, dużo się pozmieniało. Zespół opuścili Spinx i Hades, a w ich miejsce przyszli valde i SunPayUs. Jednak z dwójką nowych graczy nie było już tak dobrze, jak w poprzednim składzie. ENCE nie dało rady awansować do play-offów IEM Major Rio 2022, a niedawno zakończony IEM Katowice 2023 europejski skład zakończył na 17-20 miejscu. Na domiar złego, drużyna dowodzona przez Snappiego nie dała sobie rady w kwalifikacjach do IEM Brazil.

Słabe wyniki w ostatnim czasie przyniosły to, czego wielu się spodziewało, czyli zmiany. Dzisiaj na ławce rezerwowych wylądował jeden z dwóch najświeższych nabytków ENCE – valde. Duńczyk w zespole miał zastąpić Spinxa, jednak jak się okazało, nie sprawdził się w tej roli tak dobrze, jak od niego wymagano. Tymczasowo valde w zespole ENCE zastąpi zawodnik akademii fińskiej organizacji, Henri “⁠HENU⁠ Ylilehto.

Według jednego z raportów autorstwa portalu Hltv, miejsce valde w ENCE ma zająć rodak Spinxa – Guy “⁠Nertz⁠ Iluz. Izraelczyk na co dzień reprezentuje barwy Endpoint, aczkolwiek nie wystąpił we wczorajszych kwalifikacjach do turnieju RMR. To może sugerować, że faktycznie jest coś na rzeczy i już wkrótce możemy spodziewać się ogłoszenia transferu Nertza do fińskiej organizacji.

Aktualny skład ENCE prezentuje się następująco:

Denmark Marco “⁠Snappi⁠ Pfeiffer
Montenegro Pavle “⁠Maden⁠ Bošković
Poland Paweł “⁠dycha⁠ Dycha
Spain Alvaro “⁠SunPayus⁠ Garcia
Finland Henri “⁠HENU⁠ Ylilehto (stand-in)

Finland Eetu “⁠sAw⁠ Saha (trener)
Denmark Valdemar “⁠valde⁠ Bjørn Vangså (ławka)