Respawn.pl

Valve udzieliło wywiadu o Counter-Strike 2; W planie gry nowe bronie!

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Takiej rozmowy o Counter-Strike 2 mało kto się spodziewał, a jednak! Pracownicy Valve udzielili bowiem wywiadu dotyczącego nowej wersji CS’a, gdzie zostały poruszone bardzo ważne aspekty gry. 

Valve i wywiad o Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 znajduje się aktualnie w nie najlepszy okresie, a społeczność krytykuje producenta za ilość błędów. Z powodu duże ilości błędów i niespełnienia wszystkich obietnic, gra doczekała się spadku graczy w październiku, co odbiło się także na całym rynku skinów. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

To jednak wywiadu ze strony pracowników Valve mało kto się spodziewał. Wyjątkowy wywiad z deweloperami pracującymi nad Counter-Strike 2 udało się przeprowadzić portalowi PC Gamer, gdzie poruszono masę ważnych dla społeczności wątków, w tym także pojawienie się nowych broni.

Counter-Strike 2 to największy krok technologiczny w historii serii 

Nie ma co ukrywać, że takie wywiady z pracownikami Valve nie są codziennością, a ilość tematów wokół Counter-Strike 2 poruszonych w wywiadzie dla PC Gamer naprawdę budzi nadzieje wśród graczy na lepsze jutro. Jak powiedzieli deweloperzy w wywiadzie, przejście gry z CS:GO na CS2 to największy krok technologiczny w historii serii. Powodem tego jest między innymi zmiana silnika, która spowodowała że prawie każda część gry uległa zmianie.

Deweloperzy pracują nad poprawieniem trafialności w CS2

Gracze Counter-Strike 2 masowo od premiery gry narzekają na problemy związane z trafianiem modeli. Ten temat także został poruszony w wywiadzie i deweloperzy poinformowali, że pracują nad rozwiązaniem problemu. Nietrafianie przeciwników według twórców jest spowodowane niezgodnością animacji z hitbox’ami Natomiast system sub-tick, które w znacznej części działa prawidłowo według deweloperów, w przyszłości będzie dostarczał lepsze doświadczenie niż 64 czy 128 tick.

Nowe bronie na pewno pojawią się w Counter-Strike 2

W wywiadzie z deweloperami poruszono także temat związany z nowymi broniami, jakie miałyby pojawić się w CS2. Jak podkreślili rozmówcy, w grze na pewno pojawią się nowe bronie, ale nie jest to aktualnie najważniejsza rzecz. Przez lata doświadczeń na CS:GO, deweloperzy posiadają już odpowiednią wiedzę po bolesnych lekcjach między innymi z Rewolwerem, dlatego też z pewnością wprowadzenie nowej broni będzie bardziej przemyślane.

AnubisPod koniec wywiadu deweloperzy odnieśli się także do przyszłości gry i zaapelowali do graczy, aby przypomnieli sobie, jak bardzo zmienił się CS:GO. Dodali również, że najnowsza wersja gry a dziesięć lat będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Pełny wywiad deweloperów odpowiedzialnych za CS’a 2 można przeczytać na portalu PCGAMER w języku angielskim.