Respawn.pl

Valve walczy z boostowaniem kont i prosi graczy o wsparcie

Autor: Michał Maćkowski
grafika z CS:GO

Valve odniosło się do ostatniej fali banów, jaka przeszła przez CS:GO. Teraz dowiedzieliśmy się, że większość kont zbanowanych dotyczy procederu boostowania graczy do ich wymarzonej rangi.

Przypomnijmy jednak na początku, o co dokładnie chodzi. 5 czerwca w serwisie Convars, który śledzi ilość nałożonych kar mogliśmy zauważyć potężny wzrost rozdanych banów. Do tej pory nie wiedzieliśmy dokładnie, o co chodzi, lecz jeden z pracowników Valve postanowił podzielić się informacją na reddicie i poprosić graczy o pomoc.

Wielu zastanawiało się, za co dokładnie tyle osób zostało zbanowanych. Boosterzy jednak nieco się wychylili i poinformowali, że ich konta zostały masowo zbanowane. To właśnie Game Bans głównie nałożone zostały na konta, które dopuściły się boostingu. Cały precedens postanowił po części skomentować pracownik Valve, który na reddicie posługuje się nickiem vMcJohn.

Pracownik poprosił graczy o wysyłanie podejrzanych sytuacji związanych z kontami bootów, które pomagają w boostowaniu na email CSGOTeamFeedback@valvesoftware.com pod tytułem bot accounts. Wszystko na to wskazuje, że Valve ma na celu kolejne takie akcje i chce, aby w całym tym przedsięwzięciu brali udział graczy, którzy mają pomóc w zniwelowaniu boostingu.

Swój wpis pracownik Valve zakończył podziękowaniem w kierunku graczy, którzy pomagają twórcom w walce z nieuczciwymi działaniami.