Respawn.pl

Virtus.pro awansuje do finału grupy F ELEAGUE

Autor: Sergiusz Lelakowski

Po rewelacyjnie rozegranym półfinale przeciwko Gambit Gaming (16:6 Mirage, 16:6 Cobblestone) Polacy awansowali do finału grupy F ELEAGUE, który będzie transmitowany w amerykańskiej telewizji TBS.

W półfinale grupy F ELEAGUE Virtus.pro trafiło na rosyjsko-kazachskie Gambit Gaming. Mecz rozpoczął się od mapy Mirage, gdzie Polacy wygrali rundę pistoletową i pierwszą rundę full-buy, zachowując sporo pieniędzy na później. Strona CT dla Virtus.pro zakończyła się wynikiem 13:2. Nieco później Gambit udało się odrobić 4 rundy, dając sobie jeszcze jakieś szanse w tym spotkaniu, jednak ich seria zwycięstw nie trwała długo i wkrótce potem ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa wygrała całą mapę wynikiem 16:6.

https://www.youtube.com/watch?v=ocdOLBatBXM

Akcja przeniosła się na mapę Cobblestone. Tam z kolei Polacy mieli minimalnie mniej szczęścia w pierwszej połówce wygranej 12:3 i podobnie ich przeciwnik wygrał jeszcze kilka rund po stronie terrorystów, ale nie wpłynęło to na przewidywany rezultat, czyli 2:0 dla Polaków po wygraniu Cobblestone’a 16:6.

W międzyczasie francuska ekipa EnVyUs zmierzyła się z amerykańsko-brytyjskim compLexity, które zajęło ostatnie miejsce w grupie, w fazie round robin wygrywając tylko jedną mapę przeciwko Gambit Gaming. I tu nie było większego zaskoczenia, ponieważ nV wygrali Dusta II 16:9 oraz Cache’a 16:8.

Tymczasem już tylko kilkanaście godzin dzieli nas od finału grupy, w którym Virtus.pro zmierzy się z EnVyUs o bezpośredni awans do ćwierćfinałów turnieju. Przegrany jednak nie żegna się jeszcze z turniejem, ale czekają go baraże w połowie lipca tuż po zakończeniu ESL One Cologne 2016.

Obie drużyny były silnie faworyzowane w tej grupie i szanse na zwycięstwo każdej ze stron są bardzo podobne, tym bardziej że ich spotkanie w round robin zakończyło się remisem 1:1. Finał będzie transmitowany w telewizji TBS od godziny 4:00 naszego czasu, ale jego okrojoną wersję będzie można oglądać za pośrednictwem Twitcha na kanale ELEAGUETV.