Respawn.pl

Virtus.pro kontra G2 Esports!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Virtus.pro wraca do akcji. Po tygodniowej przerwie Polacy podejmują walkę z G2 Esports, a wszystko w ramach ECS Season 1, którego pula nagród wynosi aż 1 750 000 $.

G2 Esports fenomenalnie zaprezentowało się na ESL Pro League Season 3 Finals, gdzie po prawie sześciogodzinnym maratonie musieli uznać wyższość aktualnych liderów rankingu HLTV – Luminosity. Zmiany w zespole, czyli wejście bodyy’ego i zmiana ingame leadera na Shoxa przyniosły widoczne, pozytywne rezultaty, które znacząco wpłynęły na samą grę. Śmiało można powiedzieć, że G2 będzie dla Virtus.pro bardzo mocnym przeciwnikiem, szczególnie że ekipa z Francji po tak dobrym występie jest zmotywowana i pewna siebie, czego ostatnio “naszym” brakuje.

Polacy z Virtus.pro tydzień temu wygrali z EnVyUs, które wciąż nie jest w stanie utrzymać stabilnej formy. Pod koniec kwietnia zaś, “nasi” przegrali z Tempo Storm na Gfinity CEVO – ze zwycięzcami tego turnieju. To klątwa polskiego zespołu, bo od jakiegoś czasu jak już przegrywają na LANie, to właśnie z teamem plasującym się na pierwszym miejscu danej imprezy.

Jak zwykle liczymy na interesujący pojedynek, który ostatecznie zakończy się wygraną Virtus.pro. Miejmy nadzieję, że ekipa TaZa oglądała mecz G2 z Luminosity i przeanalizowali ich styl, szczególnie, że gołym okiem widać świeżość jaką prezentują.

Start o godzinie 21 na kanale Faceit. Mecz rozgrywany będzie w systemie BO3. Mapy nie są jeszcze znane.