SL i-League Inv. #1: Virtus.pro triumfuje nad HellRaisers

Autor: Sergiusz Lelakowski

W półfinałowym meczu górnej drabinki StarLadder i-League Invitational #1 Virtus.pro pokonało HellRaisers wynikiem 2:0. To oznacza, że już jutro zmierzą się w finale zwycięzców z GODSENT lub… Dobry&Gaming, zależnie od wyniku następnego meczu.

Wczoraj w pierwszym meczu StarLadder i-League Invitational #1 Virtus.pro wygrali z Worst Players 2:1, gwarantując sobie udział w półfinale górnej drabinki. Nieco później druga polska drużyna, Dobry&Gaming, dokonała tego samego wyczynu i zaskoczyła wszystkich wygraną z Natus Vincere wynikiem 2:1.

Dzisiaj Virtus.pro swoje spotkanie z ekipą oskara zaczęło od mapy Mirage, gdzie przegrali rundę nożową i zgodnie z życzeniem przeciwnika musieli zaczynać od strony terrorystów.

Początek mapy wyglądał nieciekawie dla Polaków, bowiem przegrali cztery rundy z rzędu i zdawało się, że HellRaisers nic nie stanie na przeszkodzie w powtórzeniu ich wyczynu z CEVO Gfinity S9 Finals, gdzie pod koniec kwietnia pokonali Virtus.pro w fazie grupowej.

NEO i spółka szybko zaczęli jednak odrabiać straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 z przewagą Polaków, a w drugiej nie oddali przeciwnikowi ani jednej rundy.

Akcja przeniosła się na mapę Cache, gdzie ponownie Polacy nie mieli dobrego startu. W momencie, gdy Virtus.pro przegrali pierwszą połówkę wynikiem 4:11, chyba nikt poza nimi samymi nie liczył w tej sytuacji na jakikolwiek comeback.

Virtusi jednak nie przestają zaskakiwać i w drugiej połowie wygrali aż 8 rund z rzędu, po czym HellRaisers zdecydowali się wziąć przerwę techniczną. Po ich grze było widać, że wracają do gry, co nie zmieniało faktu, że Polacy mieli ogromną przewagę pieniędzy i każdy błąd HR przyczyniał się do rychłej porażki.

I dokładnie tak się stało. HellRaisers wygrali tylko jedną rundę, po czym Polacy szybko im odpowiedzieli i zresetowali fundusze przeciwnika. Droga do wygranej zatem była już bardzo krótka i Virtus.pro wynikiem 16:12 wygrali całe spotkanie w pięknym stylu.

VIRTUS.PRO — HELLRAISERS 2:0
Mirage 16:6 (9:6, 7:0)
Cache 16:12 (4:11, 1:12)

To nie koniec emocji związanych z LAN-em w Kijowie na dzisiaj. Już za chwilę Dobry&Gaming zmierzą się z GODSENT. Jeśli ekipie innocenta uda się wygrać ten mecz, jutro czeka nas bratobójcze spotkanie Polaków!