Respawn.pl

Virtus.pro zwycięzcami Starladder I-League Invitational!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Tak jest! Wynikiem 2:1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie Virtus.pro vs. Natus Vincere. Nasi rodacy zwycięsko wyszli z tego spotkania i to oni zgarniają 50 000 $ oraz trofeum Starladder i-League Invitational.

Pierwsza mapa, Inferno rozpoczęła się udaną pistoletówką Virtus.pro, co szybko poprowadziło do wyniku 12:3. W drugiej połówce to Na’vi wygrało eko i zaczęło odrabiać rundy po stronie CT. Gdy Virtusi dotarli do punktu meczowego mieli spore problemy z domknięcięm tej mapy. Na szczęście quad kill Neo pozwolił na zakończenie Inferno wynikiem 16:11.

Train rozpoczął się dla Virtusów fatalnie. Przegrana pistoletówka i utrata następnych rund szybko zmieniła się w jeden, wielki problem dla drużyny z Polski. Pierwsza połówka zakończyła się 12:3, jednakże już w następnej Polacy ugrali szesnastą rundę meczu i umożliwili sobie dalszą grę. Nie na długo, bowiem Na’vi szybko zaczęli nadrabiać. Na szczęście udany clutch Pashy 1v3 na force buy’u uratował grę i graliśmy dalej. Niestety była to jedna z ostatnich udanych rund na tej mapie, gdyż ostatecznie Train zakończył się niekorzystnym dla Virtusów wynikiem 8:16

Cobblestone. Po przegranej przez Virtus.pro pistoletówce udało się zdobyć rundy już przy pierwszym zakupie. Następnie miejsce miała seria bardzo wyrównanych starć co w rezultacie doprowadziło do wyniku 9:6 dla drużyny z Polski. W drugiej połówce Polacy przegrali kolejną już pistoletówkę, lecz już przy pierwszym zakupie broni nadrobili stracone rundy. Scoreboard wskazuje już 13:9, a Virtusi są tak blisko pierwszego wygranego turnieju od dawna. Niedługo potem Na’vi wzięło pauzę taktyczną. Na marne, bo Virtus.pro i tak zdobyło czternastą rundę.

Mapa Cobblestone zakończyła się wynikiem 16:10, a cały mecz 2:1. To oni zgarniają 50 000 $ i trofeum Starladder i-League Invitational!

Virtus.pro
Na’vi
2:1(Inferno 16:11; Train 8:16; Cobblestone 16:10)