Respawn.pl

Vitality wiceliderem rankingu HLTV, sześć polskich drużyn w TOP100

Autor: Krzysztof Sarna
Vitality

W ostatniej listopadowej aktualizacji światowego rankingu HLTV nie obyło się bez wielu zmian. Za najważniejszą uznać można awans Teamu Vitality na drugą pozycję. Na tym się jednak nie kończy. Natomiast na polskiej scenie bytem w najlepszej setce pochwalić się może sześć ekip. 

Team Vitality na drugim miejscu

Za nami BLAST Premier Fall Final 2023. Do wielkiego finału zawędrowały FaZe Clan oraz Team Vitality. Lepszym zespołem w decydującej konfrontacji okazały się “Pszczoły”. Dobry rezultat przełożył się także na komplet tysiąca punktów dla FaZe, z kolei organizacja znad Sekwany awansowała z piątego na drugie miejsce. Spadły zatem o jedno miejsce MOUZ oraz ENCE, awansowało o jedno Complexity, a o dwa w dół zleciało G2 Esports. Do grona najlepszych dziesięciu zespołów świata zawitało Cloud9, a opuściło go Astralis.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. Team Vitality (+3)
 3. MOUZ (-1)
 4. ENCE (-1)
 5. Complexity Gaming (+1)
 6. G2 Esports (-2)
 7. Monte 
 8. Natus Vincere 
 9. Cloud9 (+2)
 10. Virtus.pro

CZYTAJ TAKŻE: ZywOo okrzyknięty mianem MVP BLAST Premier Fall Final

Na rodzimej scenie natomiast nieustannie w najlepszej trzydziestce świata utrzymuje się 9INE, które raz spada na 28. miejsce, a raz wskakuje na 26. Tym razem ziściła się druga z przytoczonych możliwości. Awanse o jedno miejsce oraz pięć należą odpowiednio do ANonymo Esports i ThunderFlash. Illuminar Gaming oraz PGE Turów Zgorzelec spadły o dwie lokaty, podczas gdy Permitta, LODIS oraz NAVI Javelins awansowały kolejno o: 2, 1 i 1 usytuowanie. Tym samym w najlepszej setce świata znajduje się sześć polskich drużyn.

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 26. 9INE (+2) 
 • 49. Anonymo Esports (+1)
 • 84. ThunderFlash (+5)
 • 86. Illuminar Gaming (-2)
 • 87. PGE Turów Zgorzelec (-2)
 • 96. Permitta (+2)
 • 140. LODIS (+1)
 • 169. NAVI Javelins (+1)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 4 grudnia.