Respawn.pl

ZywOo okrzyknięty mianem MVP BLAST Premier Fall Final

Autor: Krzysztof Sarna

Zakończył się BLAST Premier Fall Final 2023. Najlepszym zespołem turnieju okazał się Team Vitality, który zarazem jest dopiero drugim, który wygrał wielki turniej po premierze Counter-Strike’a 2. Tytuł MVP tego turnieju powędrował w ręce Mathieu “ZywOo” Herbauta. 

ZywOo z nagrodą MVP BLAST Premier Fall Final 2023

Pszczoły” w wielkim finale BLAST Premier Fall Final pokonały FaZe Clan i tym samym przerwały świetną passę FaZe Clanu, która wyniosła 18 wygranych spotkań z rzędu. Niemniej jednak podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego notują kapitalne rezultaty od momentu premiery CS2, wszak wygrali trzy turnieje, a w czwartym zajęli drugie miejsce. 

Francuz w trakcie trwania turnieju w stoli Danii wraz ze swoimi drużynowymi kolegami rozegrał w sumie dziesięć map. Tylko na jednej z nich jego stosunek zabójstw do śmierci był ujemny, mianowicie na Nuke’u w starciu z Heroic. Była to jednak pierwsza mapa na tej imprezie w jego wykonaniu, tak więc można uznać to poniekąd za arenę rozgrzewkową. Rating też był najniższy spośród wszystkich dziesięciu lokacji, bo 1.04. Najlepiej zawodnikowi znad Sekwany poszło natomiast na Inferno w potyczce przeciwko Complexity. Wówczas statystyki Herbauta wyniosły 24-10, co przełożyło się na rating 1.99. Łączny (całkowity) rating 23-latka to 1.35. 

Osiągnięty medal MVP jest dla ZywOo siedemnastym w jego dotychczasowej karierze. Jeśli chodzi natomiast o bieżący rok, to było to czwarte tego typu wyróżnienie. To z kolei pozwala w dużej mierze spekulować w kontekście bycia przez Francuza najlepszym zawodnikiem 2023 roku. Jednakże plebiscyt redakcji HLTV będzie stopniowo ujawniany w styczniu przyszłego roku. 

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Final ponownie zostały marki logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewniły one dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania Counter-Strike 2 najlepszych drużyn świata. Transmisję w języku polskim można było oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego, a przygotował ją niezawodny zespół GX_Studio. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier Fall Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!