Respawn.pl

W K23 też idzie nowe! xsepower i X5GV7 nowymi nabytkami

Autor: Krzysztof Sarna

Nadchodzący Major to świetna okazja dla drużyn na przetasowania. Mowa tu oczywiście o formacjach, które się na niego nie dostały. A do tego grona należy K23, które może pochwalić się dwójką nowych zawodników. Tymi są Bogdan “⁠xsepower⁠” Chernikov oraz Daniil “⁠X5G7V⁠” Maryshev.

Jeszcze rano wspominaliśmy o tym, że w szeregach MIBR dwójka graczy została przeniesiona na ławkę rezerwowych. Organizacja z Brazylii jednocześnie przedstawiła nowy duet. Podobnie jest w przypadku K23, wszak poznaliśmy nowych reprezentantów kazachskiej organizacji.

Cofnijmy się jednak do minionej niedzieli. To właśnie trzeciego października dowiedzieliśmy się o tym, że szeregi K23 opuścili Dauren “AdreN” Kystaubayev oraz Rustem “mou” Telepov.  Powód? Najprawdopodobniej słaby występ na IEM Fall. Formacja z regionu CIS zajęła na nim 9-10. miejsce, co z pewnością było poniżej jej oczekiwań. Jeśli natomiast zwracamy uwagę na ranking RMR, to Aseta “Solaara” Sembiyeva zajęli w nim szóste miejsce. Śmiało można przyznać, że zabrakło im trochę szczęścia, wszak dla ich regionu przewidziano pięć miejsc na imprezę wspieraną przez Valve. 

Postaci xsepowera nie trzeba raczej nikomu specjalnie przedstawiać. Największą sławę Chernikovi przyniosło forZe. Nie ma się jednak czemu dziwić, wszak 23-latek z tym zespołem sięgnął po zwycięstwo na DreamHacku Open Winter w 2019 roku, zajął 5-6. miejsce na EPICENTER 2019, czy też trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Eden Arena: Malta Vibes.

Natomiast X5GV7 jest powiewem świeżości na profesjonalnej scenie, wszak gracz ten ma osiemnaście lat. Jednak pod banderą INDE IRAE przewyższył ostatnio oczekiwania chyba samego siebie, wszak zajął on w ostateczności ze swoją ekipą szóste miejsce na IEM Fall CIS. Warto też odnotować, że wcześniej wspomniana formacja na tym turnieju pokonała w starciach BO1 forZe, Virtus.pro czy też K23.

Na debiut tej dwójki czekać już nie musimy, wszak miał on już miejsce podczas drugiego sezonu REPUBLEAGUE TIPOS. K23 pokonało Izako Boars oraz Singularity, dzięki czemu awansowało do fazy play-off. 

W obliczu zaistniałej sytuacji skład K23 prezentuje się następująco:

  • Sanzhar “⁠neaLaN⁠” Iskhakov
  • Bogdan “⁠xsepower⁠” Chernikov
  • David “⁠n0rb3r7⁠” Danielyan
  • Daniil “⁠X5G7V⁠” Maryshev
  • Petr “⁠fame⁠” Bolyshev
  • Aset “⁠Solaar⁠” Sembiyev – trener