Respawn.pl

W Polsce ma się odbyć turniej CS2 z pulą miliona dolarów!

Autor: Krzysztof Sarna
CS2

Takie informacje nie pojawiają się zbyt często! Na polskiej ziemi ma odbyć się turniej w CS2 z łączną pulą nagród wynoszącą milion dolarów. Po takich informacjach można domyślać się, że będzie to wielkie wydarzenie i na takie się zanosi. Do tej pory, jeśli chodzi o tak wielkie imprezy nad Wisłą, mieliśmy jedynie do czynienia z IEM-em Katowice i PGL Majorem w Krakowie. Przed nami Hussar Cup 2023.

Hussar Cup 2023, CS2 i olbrzymia pula nagród

Nie ma się co specjalnie oszukiwać, że takie turnieje, poza Intel Extreme Masters Katowice są rzadkością na polskiej ziemi, o ile w ogóle się nie zdarzają. Wczoraj jednak turniej został dodany na łamach serwisu HLTV. 

Dostrzegamy, że jego łączna pula nagród to aż milion dolarów. Do najlepszej formacji z tej kwoty ma powędrować 350 tysięcy dolarów. W całej imprezie weźmie udział osiem formacji. Warto również przyjrzeć się dystrybucji owych slotów.

Cztery formacje mają otrzymać zaproszenia. Kolejne dwie to ekipy partnerskie i można w tym miejscu jedynie domyślać się, o jakie zespoły może chodzić i wcale niewykluczone, że o te polskie. Dwa ostatnie miejsca zostaną wypełnione przez drużyny z zamkniętych, europejskich kwalifikacji. 

CZYTAJ TAKŻE: Wielki awans ENCE i Anonymo w rankingu HLTV!

Sam system turnieju to faza grupowa podzielona na dwa zbiory po cztery drużyny. Zespoły będą rywalizować w systemie GSL do trzech zwycięstw. Najlepsze formacje grup awansują do półfinałów, podczas gdy drużyny z drugich i trzecich miejsc rozpoczną etap play-off od ćwierćfinałów. 

Otwarte kwalifikacje zaplanowane zostały na dni 20 lipca – 4 sierpnia. Osiem ekip awansuje z nich do zamkniętych eliminacji, które trwać będą w dniach 6-9 sierpnia. Warto także wspomnieć, że osobno odbędą się polskie kwalifikacje (5 sierpnia) i to właśnie z nich zakwalifikują się dwie wspomniane wcześniej formacje. 

Wydarzenie zostało zaplanowane na dni 30 sierpnia – 3 września. Rywalizacja ma toczyć się już w CS2, aczkolwiek gdyby do tego czasu gra nie została wydana, wówczas ekipy rywalizować będą w CS:GO. Gospodarzem imprezy z kolei będzie Chorzów, a konkretnie Stadion Śląski. Równolegle mają odbywać się takie wydarzenia jak targi gier i technologii, konferencje, panele dyskusyjne czy miejska parada.