Respawn.pl

Wielki awans ENCE i Anonymo w rankingu HLTV!

Autor: Krzysztof Sarna

Klasycznie, jak co poniedziałek ma miejsce aktualizacja światowego rankingu HLTV. Nie inaczej jest dziś. Wraz z początkiem czerwca mamy i pierwsze notowanie tego miesiąca. Ponadto jesteśmy po IEM Dallas, tak więc zmian nie brakuje. ENCE oraz Anonymo Esports zanotowały naprawdę wielki awanse.

ENCE i Anonymo świetnie rozpoczynają czerwiec

Zaczniemy zatem od samej śmietanki, czyli najlepszej dziesiątki świata. Nie brakuje w niej zmian, ale nie ma się czemu dziwić, wszak przez ostatnie dni żyliśmy Intel Extreme Masters Dallas. Najlepszym zespołem całego turnieju okazało się ENCE na czele z Pawłem “dychą” Dychą. Organizacja z Finlandii poszła do góry o siedem pozycji i zajmuje aktualnie czwartą pozycję. G2 Esports z kolei zamieniło się miejscami z Cloud9. Na tym wszystkim straciły pozostałe formacje, a mowa tu o Natus Vincere, które spadło trzy lokaty oraz GamerLegion, Team Liquid i Apeks, które znalazły się na jednej pozycji niżej względem ubiegłego poniedziałku. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. Heroic
 3. FaZe Clan
 4. ENCE (+7)
 5. G2 Esports (+1)
 6. Cloud9 (-1)
 7. Natus Vincere (-3)
 8. GamerLegion (-1)
 9. Team Liquid (-1)
 10. Apeks (-1)

CZYTAJ TAKŻE: Izak numerem jeden na Twitchu w maju!

Nad Wisłą natomiast wyszło słońce, ponieważ dostrzec możemy sporo awansów i to wcale nie byle jakich. 9INE co prawda spadło o jedno miejsce, ale tego typu wahania miały miejsce już w ostatnich tygodniach. Warto wspomnieć o Anonymo Esports, które poszło wzwyż aż o równe dwadzieścia posad, na 63. Tym samym “Anonimowi” stali się drugą siłą w Polsce. Awans zaliczyło także Illuminar Gaming, wyprzedzając PGE Turów Zgorzelec, który minimalnie spadł. Ignis Serpens i AGO Esports mogą pochwalić się lepszymi usytuowaniami. Singularity i ThunderFlash ześlizgnęły się odpowiednio o szesnaście i siedem miejsc. NAVI Javelins również pokaźnie awansowało, bo aż o szesnaście posad. Polki przegrały wczoraj w finale trzeciego sezonu ESL Impact. Najlepszą setkę polskich drużyn zamyka yologang420 na 189 pozycji.

Najlepsza dziesiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 21. 9INE (-1)
 • 63. Anonymo Esports (+20)
 • 78. Illuminar Gaming (+8)
 • 83. PGE Turów Zgorzelec (-4)
 • 90. Ignis Serpens (+5)
 • 95. AGO Esports (+10)
 • 148. Singularity (-16)
 • 152. ThunderFlash (-7)
 • 164. NAVI Javelins (+16)
 • 188. yologang420 (-1)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 12 czerwca.