Respawn.pl

Ważny mecz – Virtus.pro vs. Astralis w ćwierćfinale

Autor: Sergiusz Lelakowski

“Virtusi” zachowali status legendy, wychodząc z grupy z pierwszego miejsca podczas ESL One Cologne 2016. W ćwierćfinałach czeka ich pojedynek z Astralis.

Patrząc na poprzednie pojedynki obu drużyn, tylko w teorii można by założyć, że to Astralis wygra tę konfrontację. Większość dotychczasowych spotkań wygrywał bowiem duński zespół, w tym ten na IEM Katowice 2016. Było to jednak dawno temu, a Virtus.pro aktualnie wygląda na szalenie dobrze przygotowaną drużynę.

Za “Virtusami” przemawia jeszcze kilka innych kwestii. Astralis gra z dwoma stand-inami, gla1ve’m oraz zonic’iem. Ten drugi zastąpił Dupreeha, który w ostatniej chwili zachorował i wylądował w szpitalu. Zonic w normalnych warunkach pełni rolę trenera drużyny. W meczu z Dignitas rozegrał kiepski mecz i jak sam przyznał – raczej podawał informacje i rzucał bronie, aniżeli faktycznie sam zdobywał rundy. Można rzec, że Astralis w czwórkę pokonało swoich kolegów z Dignitas i wydaje mi się, że ich cel na ten turniej został już spełniony – a jest nim zachowanie tytułu “Legendy”.

Kolejna sprawa, że Astralis jest drużyną z tzw. “klątwą playoffów”. Na poprzednich majorach trafiali do nich raczej gładko, gdzie potem byli eliminowani w ćwierćfinałach bądź półfinale. Wątpliwym staje się fakt, że będą w stanie w cztery osoby pokonać Virtus.pro, drużynę niesamowicie zmotywowaną, która miała dodatkowy dzień na trening i przygotowanie się pod dzisiejszego przeciwnika.

Start, godzina 10:00. Liczymy na polski zespół, bo będzie to dla nich szansa na lepszy występ niż na dwóch poprzednich imprezach rangi major.

Stream angielskojęzyczny – ESL_CSGO
Stream polskojęzyczny – ESL_CSGO_PL

https://www.facebook.com/G5.pasha/posts/1095369347197815:0