Respawn.pl

Wielkie plany EG nie wypaliły? W grę wchodzi kolejna opcja!

Autor: Maks Bartosik

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że EG w końcu zbuduje skład na miarę swojego potencjału. Jak się jednak okazuje, shuffla transferowa zmienia się jak w kalejdoskopie i amerykańska organizacja ma już nowy plan na sekcję CS:GO!

Zaledwie trzy dni temu pisaliśmy, że Evil Geniuses zamierza sięgnąć po naprawdę mocne nazwiska. Na liście byli m.in. JackZ, Zorte, Elige czy Electronic. Zwłaszcza transfery pierwszej dwójki wydawały się być już na ostatniej prostej. Dzisiaj okazało się jednak, że najprawdopodobniej żaden z wymienionych zawodników nie dołączy latem do EG.

Według raportu autorstwa portalu dust2.us, amerykańska organizacja zamierza zgłosić skład Evil Geniuses Black jako swój główny na nadchodzące rozgrywki BLAST Fall Groups. Ma być to związane z tym, że rozmowy z wcześniej wspomnianymi zawodnikami ostatecznie zostały przez organizację związane i EG nie ma w tym momencie możliwości zgłoszenia innego zespołu. Według informacji do których dotarli autorzy raportu, sami zawodnicy którzy byli łączeni z EG byli w szoku, gdy dowiedzieli się że organizacja kończy rozmowy z nimi.

Oznacza to, że Brehze, neaLaN, refrezh oraz wiz nie będą członkami pierwszego zespołu w rozgrywkach BLAST. Jedynym zawodnikiem z głównego składu, który pozostanie w rosterze, jest autimatic. Zespół wystąpi również bez głównego trenera, Daniela “vorborg” Vorborga, którego zastąpi Damien “maLeK” Marcel.

Co dalej z składem EG?

Nie wiadomo jednak, czy sytuacja z zmianą składu na rozgrywki BLASTa będzie miała wpływ na ostateczne decyzje kadrowe EG w kontekście trwającej shuffli transferowej. Niemniej jednak fakt upadku rozmów z JackZem i Zorte sugeruje, że organizacja zmieniła swoją taktykę i szuka nowych rozwiązań.

Skład Evil Geniuses na turniej BLAST Fall Groups może prezentować się następująco:

  • United States Timothy “autimatic” Ta

  • Canada Colby “Walco” Walsh

  • United States Jeorge “Jeorge” Endicott

  • United States Paytyn “junior” Johnson

  • Canada Jadan “HexT” Postma

  • FR Damien “maLeK” Marcel (trener)