Respawn.pl

Wiemy jak będą wyglądać baraże ESL Pro League. Devils.one pewne udziału w kolejnym sezonie!

Autor: Paweł Wilk

Dziewiąty sezon ESL Pro League jest debiutem nowego systemu rozgrywania spotkań. Włodarze ESL w trakcie fazy zasadniczej zaprezentowali wreszcie informacje na temat baraży i możliwości awansu na prestiżowej ligi.

W poprzednich latach drużyny trafiały do jednej grupy, z której ósemka miała okazję rywalizować na światowych finałach. W dziewiątym sezonie zdecydowano się dokonać znaczących zmian i podzielić uczestników na cztery grupy. Zwycięzcy bezpośrednio zapewniali sobie bilety na finały, natomiast drugi i trzeci skład przechodził do dodatkowej fazy. Do tej pory nie wiedzieliśmy co czeka najgorszą piątkę z każdego koszyka.

Organizatorzy zdecydowali się umieścić cztery drużyny w jednej drabince podwójnej eliminacji. Zwycięzca zapewni sobie udział w kolejnym sezonie, natomiast ostatnia formacja będzie zdegradowana do niżej klasy, czyli ESEA MDL. Pozostała dwójka nie zakończy przygody z barażami, ponieważ zmierzy się w drugim turnieju, gdzie czekać będą reprezentanci ESEA MDL. Pierwsza ekipa z tabeli awansuje bezpośrednio do ESL Pro League, natomiast drugi i trzeci zespół zagra w decydujących eliminacjach z wspomnianą wcześniej dwójką.

Dzięki temu systemowi devils.one może być spokojne o udział w dziesiątym sezonie. Polacy przegrali z FaZe Clan i Heroic, ale pokonali Ninjas in Pyjamas i ostatecznie uplasowali się na trzeciej lokacie.

Pro League Relegation EU