Respawn.pl

Strona główna » Wracamy do BLAST Premier Spring Groups! Dziś mecze o przetrwanie

Wracamy do BLAST Premier Spring Groups! Dziś mecze o przetrwanie

Autor: Krzysztof Sarna

Po kilku dniach przerwy wracamy do rywalizacji w ramach BLAST Premier Spring Groups. Dziś czekają nas stosunkowo istotne mecze, ponieważ przegrani odpadną z turnieju i będą musieli o wiosenne finały walczyć na turnieju z serii Spring Showdown. 

Czekają nas dziś trzy mecze pierwszej rundy pojedynczej drabinki eliminacji. Wygrani pozostaną w grze i w drugiej rundzie zagrają z ekipami, które zajęły drugie miejsce w grupach. Przegrani z kolei jeszcze dziś pożegnają się z rywalizacją i biletu na BLAST Premier Spring Final będą musieli szukać na Spring Showdown.

Zmagania rozpoczniemy o godzinie 13:00 meczem pomiędzy Complexity Gaming i MIBR. Ten pierwszy zespół za wszelką cenę będzie chciał dziś zanotować pierwsze zwycięstwo w nowym składzie. Paytyn “junior” Johnson i jego koledzy przegrali dwa starcia w grupie A, kolejno z G2 Esports i BIG. Z kolei Made In Brazil sprawiło niespodziankę w zbiorze B, a to za sprawą pokonania Natus Vincere. W drugiej potyczce jednak Brazylijczycy ulegli Astralis. Bezsprzecznie obie drużyny w końcu będą miały okazję zaprezentować większy wachlarz umiejętności, ponieważ spotkania rozegrają się w formacie BO3. Pretendentem do odniesienia zwycięstwa w tej potyczce jest CoL, które zajmuje aktualnie 28. miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy zawodnicy z Kraju Kawy są na 46. pozycji.

Następnie na godzinę 16:30 zaplanowano potyczkę z udziałem najlepszej formacji świata, a więc Natus Vincere. Oleksandr “s1mple” Kostyliev zagra przeciwko swojej byłej organizacji, Teamowi Liquid. Powiedzmy sobie to szczerze. Na’Vi zaprezentowało się fatalnie w fazie grupowej, bowiem przegrało z MIBR i Astralis. Faktem jednak jest, że na niekorzyść organizacji z regionu CIS mógł być format, którym było BO1. O wiele lepiej poradziło sobie Liquid, które otarło się o finał zbioru C. Organizacja zza oceanu przegrała na początku z FaZe Clanem, ale później pokonała Evil Geniuses. Jednakże nie udało się zrewanżować FaZe i pojawiła się jeszcze jedna porażka. Faworytem i tak jest Natus Vincere, które już niejednokrotnie pokazywało, że lubi zacząć słabo, ale zakończyć z wygraniem turnieju. 

Trzeci mecz powinien wystartować w okolicach godziny 18:30. O przetrwanie powalczy BIG i Evil Geniuses. Organizacja z Niemiec w swojej grupie przegrała dwukrotnie z NiP-em, a w międzyczasie pokonała Complexity. Z kolei EG wyczekuje swojego pierwszego zwycięstwa po kilkumiesięcznej przerwie i restrukturyzacji składu. “Geniusze Zła” nie dali sobie rady z Teamem Vitality i Teamem Liquid. Jednakże to dziś przekonamy się, na co tak naprawdę stać Williama “RUSHA” Wierzbę i jego kolegów. Wydaje się, że po triumf powinni sięgnąć nasi zachodni sąsiedzi, którzy aktualnie zajmują 14. lokatę w rankingu HLTV, podczas gdy EG jeszcze jest najprawdopodobniej w procesie zgrywania się i opracowywania taktyk. 

Harmonogram czwartkowych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

13:00 | Complexity Gaming vs. MIBR – BO3

16:30 | Natus Vincere vs. Team Liquid – BO3

18:30 | BIG vs. Evil Geniuses – BO3

Wszystkie te spotkania wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na kanale Twitch ESPORTNOW. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.

CZYTAJ TAKŻE: