Respawn.pl

Wróciła moda na oglądanie CS:GO? Mecze 9INE budzą ogromne zainteresowanie

Autor: Michał Maćkowski
9INE, hades

Kolejny turniej z udziałem 9INE za nami i ponownie mecze polskiej drużyny były najchętniej oglądanymi spotkaniami podczas całych rozgrywek. 

Czy moda na oglądanie CS:GO w Polsce powróciła? Patrząc po ostatnich turniejach z udziałem polskiej formacji 9INE można tak powiedzieć, bo zakończone niedawno Brazy Party cieszyło się dużą popularnością, szczególnie podczas spotkań z udziałem naszej rodzimej formacji.

Mecze 9INE najchętniej oglądane podczas Brazy Party

Rozgrywki Brazy Party, które padły łupem Cloud9 zakończone, jednak na podsumowanie dopiero teraz nadeszła pora. 3-4 miejsce w turnieju zajęli gracze 9INE, którzy nieźle poradzili sobie z rywalami i odpadli w półfinale na Astralis. To jednak nie tylko wynik powinien cieszyć polskich kibiców, ale także oglądalność rozgrywek.

Według portalu Esports Charts na pięć najchętniej oglądanych spotkań, aż trzy są z udziałem polskiej formacji. Najchętniej oglądanym starciem w Brazy Party był mecz pomiędzy Imperial a 9INE. Trzeba przyznać, że polsko-brazylijska rywalizacja zawsze cieszyła się dużą popularnością, szczególnie że w obydwóch krajach CS:GO jest bardzo popularny.

To jednak w najlepszej piątce znalazły się jeszcze dwa spotkania z udziałem 9INE. Na drugim miejscu pod względem popularności uplasował się mecz pomiędzy Polakami a Astralis. Natomiast podium zamknęło spotkanie Imperial ze Sprout. Co ciekawe, dopiero na czwartej lokacie widzimy finał całych rozgrywek pomiędzy Duńczykami a Cloud9. Najlepszą piątkę zamknęło niesamowite starcie 9INE z Cloud9 o awans do fazy pucharowej rozgrywek. Wcześniej bardzo dobre wyniki oglądalności pojedynków z udziałem 9INE mogliśmy zauważyć między innymi na turnieju RMR.

9ine statystyki

fot. Esports Charts

Łatwy dostęp do praw sukcesem turnieju?

Powodów dobrej oglądalności Polaków, jak i całego turnieju można doszukiwać się w różnych miejscach, jednak organizatorzy Brazy Party chętnie dzielili się prawami do transmisji. Tak o to oprócz Piotra “Izaka” Skowyrskiego swoje transmisje prowadzili między innymi: Troglodyta, TaZ, Mantuu czy ekipa Bungee w składzie z między innymi Merghanim, Bandurą czy Dzinoldem.