Respawn.pl

WSPÓŁPRACA ŚWIATOWEGO FORMATU! LEGO ŁĄCZY SIĘ Z EPIC GAMES

Autor: Krzysztof Sarna

Branża gier komputerowych, ale nie tylko gier nie próżnuje! Epic Games dokładnie dziś nawiązało współpracę z LEGO. Samo partnerstwo ma trwać długoterminowo, a działania skupiać się na kształtowaniu przyszłości metaverse, by ta była bezpieczna dla dzieci i rodzin. 

LEGO to oczywiście nie tylko klocki. Doskonale przecież znamy takie tytuły jak LEGO Star Wars, Indiana Jones czy Batman, a to przecież tylko wierzchołek góry lodowej. Samo porozumienie pomiędzy Epic Games a LEGO nie zwiastuje nowej gry. Przedmiotem wspólnych działań ma być zupełnie inna gałąź, ponieważ mówimy tu o stworzeniu specjalnego metawersum dla dzieci w każdym wieku.

Dzieci lubią bawić się w świecie cyfrowym i fizycznym, a do tego płynnie się między nimi przemieszczają. Wierzymy, że mają one ogromny potencjał do rozwijania umiejętności na całe życie, takich jak kreatywność, współpraca i komunikacja poprzez doświadczenia cyfrowe. Natomiast na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność uczynienia ich bezpiecznymi oraz inspirującymi dla wszystkich. Tak jak od pokoleń chronimy prawa dzieci do bezpiecznej zabawy fizycznej, tak samo robimy to w przypadku zabawy cyfrowej. Nie możemy się doczekać współpracy z Epic Games, by ukształtować tę ekscytującą przyszłość – powiedział Niels B Christiansen, CEO LEGO Group.

CZYTAJ TAKŻE: Kasix trzeci miesiąc z rzędu nie ma sobie równych na Twitchu!

Wraz z ewolucją metaverse ma zmienić się sposób, w jaki ludzie będą się spotykać, bawić, pracować, uczyć czy wchodzić w interakcje w wirtualnym świecie 3D. Grupy LEGO i Epic Games połączą swoje bogate doświadczenie, by zapewnić przestrzeń, w której najmłodsi będą czuć się bezpiecznie. 

Grupa LEGO urzeka wyobraźnię dzieci i dorosłych poprzez kreatywną zabawę od prawie wieku, więc cieszymy się, że możemy razem zbudować przestrzeń w metaświecie, która będzie zabawna, rozrywkowa i stworzona dla dzieci i rodzin –  mówił z kolei Tim Sweeney, CEO & założyciel Epic Games.

Grupa LEGO i Epic Games uzgodniły trzy zasady, stawiając bezpieczeństwo i dobre samopoczucie jako priorytet:

  • Ochrona prawa dzieci do zabawy dzięki postawieniu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia na pierwszym miejscu.
  • Ochrona prywatności dzieci dzięki stawianiu ich dobra na pierwszym miejscu.
  • Zapewnienie dzieciom i dorosłym narzędzi, które dadzą im kontrolę nad ich cyfrowymi doświadczeniami.