Respawn.pl

WSZYSTKO ALBO NIC! ANONYMO VS. SPIRIT O AWANS NA MAJORA

Autor: Krzysztof Sarna

Niedziela to jednocześnie ostatni dzień zmagań na RMR. Poznamy dziś ostatnie trzy drużyny, które już w maju zagrają na PGL Majorze w Belgii. Wśród sześciu formacji, które dziś będą się bić o awans na imprezę wspieraną przez Valve jest Anonymo Esports. Przed ekipą znad Wisły bardzo trudne, ale jak najbardziej wykonalne zadanie. 

Bezsprzecznie reprezentanci Anonymo Esports w ostatnich dniach dostarczyli nam wielu emocji. Dodatkowo fakt, że Rodacy walczą w ostatnim dniu o awans na Majora, dodaje nutki wątpliwości, ale jednocześnie nadziei. W minionych dniach polski CS:GO zdecydowanie odżył, a ewentualny awans “Anonimowych” może tylko temu faktowi pomóc.

O godzinie 9:00 podopieczni Adriana “imd” Piepera zmierzą się z Teamem Spirit. Rosyjska ekipa to już nie ten sam zespół, który kojarzymy jeszcze z września czy października ubiegłego roku. Aktualnie drużyna z regionu CIS zajmuje 38. miejsce w światowym rankingu HLTV. Podopieczni Sergeya “hally’ego” Shavaeva na Regional Major Ranking przegrali z ENCE i SINNERS. Górowali natomiast nad ASG i Endpoint, a więc dwiema drużynami, które wczoraj pożegnały się ze zmaganiami. Przypomnijmy natomiast, że Paweł “innocent” Mocek i spółka sprawili niespodziankę triumfując z G2 Esports i Entropiq. Organizacja z Polski nie znalazła jednak sposobu na Players i ENCE. Nie ma co ukrywać, że faworytem tego meczu jest drużyna z Rosji, ale nie ma też mowy o byciu murowanym faworytem. W ostatnich dniach Rodacy grają konsekwentnie i dzisiejsza wiktoria jest jak najbardziej realna. 

Pewne udziału na Majorze nie są pewne także SINNERS i Bad News Eagles. To jednak nie stanowi zbyt wielkiej niespodzianki. Zaskoczeniem jednak możemy być okoliczność, w której Astralis może nie zagrać na Majorze. Duńczycy mają bilans 2-2 i o przepustkę zagrają dziś z dobrze rokującym HEET. Francuzi na ten moment zajmują 21. lokatę w światowym rankingu HLTV. Co prawda zwycięstwo drużyny znad Sekwany byłoby niesamowitą niespodzianką, tak nie można go wykluczać. Lucas “Lucky” Chastang i jego kompani przegrali z SINNERS oraz ENCE, ale udowodnili swoją wyższość w potyczkach ze Sprout i Entropiq. Jeśli natomiast mówimy o dziesiątej sile świata, to ta miała bilans 2-0 dzięki wygranym z ASG i ENCE, ale wyrównała go w negatywnym tego słowa znaczeniu po przegranych z Players i G2. 

Ostatnim spotkaniem będzie to z udziałem Ninjas in Pyjamas  a ENCE bądź G2 Esports. Zadecyduje ono o trzecim miejscu w klasyfikacji końcowej. Zwycięzca jednak nie tylko zakończy turniej RMR na wyższej pozycji, ale także rozpocznie zmagania na Majorze od fazy legend, podczas gdy przegrany od pretendentów.

Harmonogram niedzielnych spotkań RMR PGL Major Antwerp prezentuje się następująco:

9:00 | Anonymo Esports vs. Team Spirit – BO3

9:00 | SINNERS vs. Bad News Eagles – BO3

12:45 | Astralis vs. HEET – BO3

12:45 | Ninjas in Pyjamas vs. ENCE/G2 Esports – BO3

Wybrane spotkania z dodatkiem polskiego komentarza można oglądać na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Przeniesiecie się na niego klikając tutaj.

Więcej informacji na temat rywalizacji grupy B w ramach PGL MAJOR ANTWERP 2022 EUROPE znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.