Respawn.pl

Wykonać kolejny krok w drodze do Paryża – Polacy zaczynają walkę w zamkniętych kwalifikacjach do RMR!

Autor: Maks Bartosik
TaZ, CS:GO, CSGO

Już dzisiaj startują zamknięte kwalifikacje do turnieju RMR przed majorem w Paryżu. W grze o BLAST.tv Major Paris 2023 zostało 5 polskich drużyn, a także cztery zespoły z Polakami w składzie.

Wczoraj poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w otwartych kwalifikacjach do turnieju RMR. Do 9INE, Illuminar i Honoris, które już wcześniej były pewne udziału dołączyły jeszcze Anonymo i PGE Turów Zgorzelec. W zamkniętych kwalifikacjach zobaczymy też F1ku (OG), Siuhego (GamerLegion) Rallena (Into The Breach) i krasnaLa (Monte). Łącznie udział wezmą 32 drużyny, które zostały podzielone na dwie grupy – A i B.

Grupa A (start 17:00)

Najpierw swoje zmagania rozpocznie grupa A, w której znalazło się 9INE, Into The Breach i PGE Turów Zgorzelec. W tej grupie są też m.in. G2 i Astralis, które otrzymały wcześniej zaproszenia.

PGE Turów Zgorzelec – G2

Darko i spółka na start zmierzą się z najtrudniejszym możliwym rywalem – G2. Europejska formacja przystępuje do tych kwalifikacji jako lider rankingu HLTV i zwycięzcy IEM Katowice 2023, więc Polacy mają przed sobą ciężkie zadanie.

9INE – mixfits

Lepiej trafili zawodnicy 9INE, którzy w swoim pierwszym meczu wylosowali francuskie mixfits, w którym występują m.in. Kyojin i devoduvek. Francuski mix w otwartych kwalifikacjach pokonał m.in. Movistar Riders, więc nie można być w 100% pewnym zwycięstwa Polaków.

Into The Breach – Ikla

Formacja Rallena swoje zmagania rozpocznie od meczu z ukraińskim zespołem Ikla. ITB prezentuje się ostatnio całkiem nieźle i można spodziewać się kolejnego dobrego występu z ich strony, ale trzeba mieć na uwadze, że Ikla w kwalifikacjach występuje dzięki zaproszeniu z racji na wysokie miejsce w rankingu Valve.

Grupa B (start 19:00)

Więcej emocji z udziałem Polaków czeka na nas w grupie B, która swoje zmagania rozpocznie o godzinie 19:00. W tej grupie znalazły się trzy polskie ekipy: Honoris, Illuminar i Anonymo. Oprócz nich, w grupie B grają też OG, GamerLegion i Monte.

OG – Jano

F1ku i spółka w pierwszym meczu trafili na fińskie Jano, w którym występuje m.in. Allu. Europejski skład do tych kwalifikacji przystąpi bez swojego dowodzącego, nexy, który tymczasowo wylądował na ławce rezerwowych. Serbskiego prowadzącego zastąpi Nikolaj “niko” Kristensen, a więcej o tym przeczytacie tutaj.

Anonymo – GamerLegion

Formacja Szpera walkę o RMR rozpocznie od meczu z GamerLegion dowodzonym przez Siuhego. Anonymo ma za sobą fatalny początek roku, jednak mimo to udało im się dostać do zamkniętych kwalifikacji. To z kolei pozwala wierzyć, że najgorsze już za nimi, a z każdym meczem będzie coraz lepiej.

Monte – 500

Ekipa Krasnala z kolei zacznie od meczu z bułgarskim 500, które w kwalifikacjach pokonało choćby Eternal Fire. Międzynarodowy skład wydaje się być faworytem tego starcia, jednak Bułgarów nigdy nie można lekceważyć.

Honoris – Falcons

Pierwszy mecz Honoris zapowiada się niezwykle emocjonująco. Naprzeciw TaZa i spółki stanie KennyS ze swoim Falcons. Faworytem tego meczu są Francuzi, jednak ostatnia forma Honoris pozwala wierzyć, że Polacy utrą nosa Francuzom i udanie rozpoczną te kwalifikacje.

Illuminar – Eyeballers

Ciekawie zapowiada się także pierwsze spotkanie z udziałem Illuminar. Ekipa Maskeda zmierzy się w nim z szwedzkim Eyeballers, w składzie którego znajdziemy m.in. Flushę i JW. Oba zespoły mierzyły się ze sobą w tym roku dwukrotnie i dwa razy lepsi okazali się Szwedzi, więc do trzech razy sztuka!

Z każdej grupy zamkniętych kwalifikacji awans na turniej RMR uzyska osiem najlepszych zespołów, które zostaną wyłonione w systemie szwajcarskim, czyli do trzech wygranych meczów. Kwalifikacje potrwają trzy dni – do 18 stycznia.