Respawn.pl

x-kom AGO kontra Ninjas in Pyjamas hitem wtorkowych starć Polaków

Autor: Krzysztof Sarna

Ten dzień z pewnością przejdzie do historii. Już dzisiaj x-kom AGO podejmie na serwerze Ninjas in Pyjamas. W akcji zaprezentują się także gracze Anonymo Esports i Wisły All iN! Games Kraków.

Od jakiegoś czasu rzadko przychodzi nam mierzyć się z tak uznanymi markami, jak Ninjas in Pyjamas. Jednak czas sprawić, by to powoli wracało i stawało się normą. Dzisiaj przed taką szansą stanie x-kom AGO.

“Jastrzębie” z NiP-em zmierzą się o godzinie 12:00. Trzeba pamiętać, że jest to ćwierćfinał Snow Sweet Snow 2, a zwycięzca zagra z wygranym meczu Gambit kontra Copenhagen Flames. Takie starcie z pewnością może być nostalgiczne dla sporej ilości osób, jednak nie ma się co dziwić. To zazwyczaj ze Szwedami toczyliśmy najcięższe boje o stawkę. Tak też będzie dzisiaj. W tym pojedynku faworytem nie bez powodu jest Ninjas in Pyjamas, które dopiero startuje ze swoją przygodą w tym turnieju, a to dzięki uzyskanemu zaproszeniu. Z kolei Polacy wczoraj poradzili sobie z Sinners, dzięki czemu awansowali do dzisiejszego spotkania.

Rozgrywki 36. sezonu ESEA Premier nie zwalniają tempa ani na moment. O godzinie 19:00 do walki włączy się Anonymo Esports i Wisła All iN! Games Kraków. “Anonimowi” spotkają się na serwerze z rumuńskim Nexus. Podopieczni Adirana “IMD” Piepera na tę chwilę po sześciu spotkaniach są liderem grupy B. Anonymo wygrało pięć meczów i tym samym na swoim koncie ma piętnaście oczek. Z kolei oponent rozegrał cztery starcia, ale nie wygrał ani jednego, przez co zamyka tabelę.

Natomiast Biała Gwiazda w minionym tygodniu wygrała dwa starcia, przez co awansowała w światowym rankingu HLTV na 40. lokatę. Klub z Krakowa jest również w dobrej sytuacji, ponieważ jest wiceliderem grupy A. Wiślacy na pięć starć wygrali cztery, a więc ich dorobek to dwanaście punktów. Oponentem będzie duńskie Singularity, które nie radzi sobie wybitnie, wszak po trzech meczach nie ma ani jeszcze punktu.

Harmonogram wtorkowych starć Polaków prezentuje się następująco:

12:00 | x-kom AGO vs. Ninjas in Pyjamas – BO3 [Transmisja]

19:00 | Anonymo vs. Nexus – BO3 

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Singularity – BO3