Respawn.pl

XTQZZZ jednak nie zostanie trenerem TSM!

Autor: Maks Bartosik

Wydawało się, że poznaliśmy już pełny skład TSM. Jak się jednak okazuje, amerykańska organizacja zmieniła swoje plany wobec szkoleniowca zespołu, którym początkowo miał być XTQZZZ.

Saga z powrotem TSM na scenę CS:GO trwa już naprawdę długo. W ostatnich dniach jednak wszystko wskazywało na to, że do oficjalnego ogłoszenia nowej piątki, która ma reprezentować amerykańską organizację, zostało kilka dni. Pojawił się nawet leak nowego składu TSM, o którym więcej przeczytacie w tym artykule.

Już wcześniej pojawiały się informacje, że trenerem nowego składu TSM ma zostać Francuz – Rémy “⁠XTQZZZ⁠ Quoniam. Francuski szkoleniowiec wcześniej trenował m.in. Vitality i G2, a teraz od kilku miesięcy miał pomagać amerykańskiej organizacji przy wyborze nowych zawodników do składu, który miał trenować. Miał, bo nowy raport autorstwa portalu Blix.gg, który następnie został potwierdzony przez HLTV, mówi o tym, że ostatecznie Francuz nie będzie trenerem TSM.

Jak poinformował KRL, sprawa jest nieco bardziej zagmatwana. Mianowicie TSM i XQTZZZ mieli ustną umowę, że Francuz przygotuje skład dla amerykańskiej organizacji i wybierze piątkę, która będzie idealnie do siebie pasować. Jak się jednak okazuje, TSM nie chciało zapłacić Francuzowi za jego poświęcenie i ostatecznie zrezygnowało z jego usług.

Do tego KRL dodał, że TSM zrezygnowało z zaplanowanego bootcampu, ponieważ zdaniem włodarzy amerykańskiej marki, bootcampy są potrzebne tylko przed turniejami rangi Major.