Respawn.pl

Xyp9x odsunięty od pierwszego składu Astralis!

Autor: Maks Bartosik

To nie koniec informacji o zmianach kadrowych w Astralis. Po tym jak wczoraj duński skład dodał jednego z adeptów akademii, dzisiaj poinformowano o przesunięciu Xyp9xa do Astralis Talent!

Astralis zaliczyło fatalny występ na turnieju RMR i nie zagra na Blast.TV Major Paris 2023. Taki obrót rzeczy musiał rzecz jasna spowodować zmiany personalne i do tych doszło wczoraj. Duńska organizacja ogłosiła wtedy zakontraktowanie Alexandra “Altekz” Givskova, który dotychczas występował w akademii duńskiej marki. O tym transferze przeczytacie w tym artykule.

Dzisiaj Astralis poinformowało o kolejnych decyzjach personalnych dotyczących głównego składu. Na ich mocy, Xyp9x został odsunięty od pierwszej drużyny Astralis, a jego miejsce zajmie właśnie Altekz. Z kolei doświadczony Duńczyk, nazywany przez wielu “Clutch minister” zgodził się pomagać zespołowi Astralis Talent, który po odejściu Altekza został bez piątego zawodnika.

Xyp9x w rozmowie z mediami klubowymi Astralis skomentował decyzję sztabu. Duńczyk stwierdził, że w zespole Astralis Talents jest wielu utalentowanych zawodników i z niecierpliwością czeka by móc przekazać im swoją wiedzę, którą nabył przez lata gry na najwyższym poziomie.

Bliscy mi wiedzą, że jestem graczem zespołowym i chociaż teraz robię sobie przerwę od zespołu A, zawsze będę gotowy pomóc organizacji i zespołowi, którego jestem częścią od samego początku . W zespole Astralis Talents jest wielu utalentowanych graczy i nie mogę się doczekać, aby im pomóc. 

Swoje dołączenie do głównego składu Astralis skomentował także Altekz, który nie ukrywał radości z awansu do tak utytułowanego zespołu.

Byłem pełen uśmiechu i podekscytowania i zamierzam dać z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi. Nie składano mi żadnych obietnic, więc dla mnie liczy się tylko pokazanie, co potrafię i kim jestem jako osoba i jako zawodnik.

Skład Astralis prezentuje się obecnie następująco:

Denmark Lukas “⁠gla1ve⁠ Rossander
Denmark Benjamin “⁠blameF⁠ Bremer
Denmark Nicolai “⁠device⁠ Reedtz
Denmark Christian “⁠Buzz⁠ Andersen
Denmark Alexander “⁠Altekz⁠ Givskov

Denmark Peter “⁠casle⁠ Ardenskjold (trener)

Natomiast skład Astralis Talent po dolączeniu Xyp9x wygląda tak:

Denmark Kristoffer “⁠Kristou⁠ Aamand
Denmark Patrick “⁠Patti⁠ Larsen
Denmark Alexander “⁠br0⁠ Bro
Denmark Mikkel “⁠MistR⁠ Thomsen
Denmark Andreas “⁠Xyp9x⁠ Højsleth

Denmark Mathias “⁠R0nic⁠ Pinholt (trener)