Respawn.pl

Zacięta niedziela na BLAST Premier Spring Groups! Heroic i Astralis z awansem

Autor: Krzysztof Sarna

Zakończyły się rozgrywki BLAST Premier Spring Groups. Niedziela była wręcz że idealnym podsumowaniem tej imprezy. Ujrzeliśmy dwa spotkania w pełnych seriach. W ostateczności zwycięsko i jednocześnie z awansem na wiosenne finały wyszły Heroic i Astralis.

Na wszystkich sześć map, które obserwowaliśmy w ostatnim dniu BLAST Premier Spring Groups tylko jedna była jednostronna, co odzwierciedla, że naprawdę się działo i było ciekawie. Polscy fani nie mają jednak powodów do zadowolenia, ponieważ OG Esports po kapitalnym meczu musiało uznać wyższość Astralis, co oznacza, że Maciej “F1KU” Miklas i jego koledzy nie są jeszcze pewni udziału w wiosennych finałach.

CZYTAJ TAKŻE: Izak, Morgen, KubiK i inni! Budząca ciarki zapowiedź obsady komentatorskiej na IEM Katowice

Ostatnie dwa boje rozpoczęły się od tego z udziałem Heroic i BIG. Nie tylko w przypadku tego meczu, ale i całego dnia złe było dobrego początkiem, ponieważ jedyna jednostronna mapa była tą pierwszą. BIG na wybranym przez siebie Vertigo przegrało do trzech, ale zrewanżowało się na Ancient wygrywając do dwunastu. O wszystkim w tym przypadku decydowało Inferno, na którym Duńczycy poruszali się lepiej i wygrali rezultatem 16:10.

OG Esports z kolei świetnie weszło w konfrontację z Astralis. F1KU i jego kompani po komplecie odsłon na Inferno objęli prowadzenie w całym starciu. Nie obyło się jednak bez tych nieco bardziej nerwowych momentów, bowiem dwunasta siła świata prowadziła 13:8 czy 15:12, by w decydującej odsłonie dopiero móc odetchnąć z ulgą. Z pewnością OG może żałować Vertigo, na którym było w o wiele lepszym położeniu, aniżeli Nicolai “device” Reedtz i jego kompani. Stan 13:8 i 14:12 w czystej teorii powinien przełożyć się na spokojne zamknięcie meczu, aniżeli porażkę do czternastu, ale tak też było. Obie ekipy jednak największe fajerwerki przygotowały na Ancient, na którym potrzebna była dogrywka. W przypadku tej lokacji ponownie w końcówce to podopieczni Caspra “ruggaha” Due’a mieli zaliczkę (13:11; 14:13). Udało się jeszcze uratować z wyniku 14:15, ale bonusowe rundy powędrowały na konto Astralis, co przełożyło się na końcowy rezultat w postaci 2:1.

Niedzielne wyniki BLAST Premier Spring Groups prezentują się następująco:

Heroic 2:1 BIG – Vertigo 16:3, Ancient 12:16, Inferno 16:10

OG Esports 1:2 Astralis – Inferno 16:14, Vertigo 14:16, Ancient 17:19

Klasyfikacja końcowa BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

  • 1-3. G2 Esports, FaZe Clan, Team Vitality – BLAST Premier Spring Final, $27 500
  • 4-6. Astralis, Heroic, Natus Vincere – BLAST Premier Spring Final – $17 500
  • 7-9. OG Esports, BIG, Complexity Gaming – BLAST Premier Spring Showdown – $8500
  • 10-12. Ninjas in Pyjamas, Team Liquid, Evil Geniuses – $5666